Tag Archives: Itali

Itali – Angli, sfidë emocionuese

Klubet europiane kanë ndaluar së luajturi, për ti lënë vendin ekipeve kombëtare. Kompeticioni i Nations League do të sjellë për të gjithë teleshikuesit ndeshje spektakolare, vetëm dy muaj para startit të botërorit katar 2022. Super sfidat e gjigandëve europian do të keni mundësi t’i ndiqni live vetëm në SuperSport. E premtja do të rezervojë përballje tepër interesante ku do të …

Read More »

12-vjeçarja shqiptare humbi jetën teksa luante me lisharëse, prindërit: S’dëgjuam asnjë ulërimë, e vërteta…

Prindërit e Alesia Prendit, 12-vjeçares shqiptare e cila humbi jetën teksa ishte duke luajtur me një lisharëse, janë të shkatërruar. Mediat italiane kanë intervistuar çiftin shqiptar. Babai nuk e beson ngjarjen e ndodhur dhe kërkon që autoritetet të hedhin dritë mbi këtë çështje. Qirinjtë dhe lulet janë vendosur në këmbët e rrapit, ku humbi jetën vogëlushja. Babai përjashton çdo hipotezë …

Read More »

Festa kthehet në tragjedi në Itali/ 34-vjeçari shqiptar vret bashkëatdhetarin e tij 23 vjeç pas sherrit, plagos një tjetër

Një festë ka përfunduar në tragjedi mbrëmjen e djeshme në komunën e Turbigos në Itali. Një 34-vjeçar shqiptar, ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të dy bashkëatdhetarëve. Si pasojë e të shtënave, një 23-vjeçar ka humbur jetën ndërsa një 30-vjeçar ka mbetur i plagosur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur brenda një lokali rreth orës 23:30 të mbrëmjes së djeshme. …

Read More »

Itali, publikohen pamjet me reshjet e para te debores

Përpos të reshurave të dendura të shiut që kanë kapluar Evropën, në Itali ka pasur edhe reshje bore. Në Trentino-Alto Adige, rajon në Italinë veriore që kufizohet me Zvicrën dhe Austrinë, bora ka rënë deri në një masë, edhe pse ende nuk ka kaluar muaji shtator. Italia njihet si vend me të reshura të mëdha të borës gjatë sezonit të …

Read More »

Shtatë të vdekur në Itali për shkak të motit të keq

Shtatë njerëz kanë vdekur në brigjet e Adriatikut, në qendër të Iralisë, për shkak të motit të ligë gjatë natës, kanë thënë autoritetet. Agjencia e lajmeve, ANSA, ka cituar mbrojtjen civile të ketë thënë se shtatë njerëz kanë vdekur në Ankona të rajonit Marke, dhe se disa të tjerë janë të zhdukur, përfshirë një fëmijë. Udhëheqësi i rajonit Marke, Francesco …

Read More »

Në Itali behet e kryer, Interi është shitur për shumën stratosferike te sheikët

Elio Corno ka lëshuar një bombë të vërtetë duke i befasuar të gjithë. Për mikrofonat e “Tele Lombardia”, ai është shprehur se Interin e kanë shitur te emirët e Newcastle. “Mësova që klubi zikaltër është shitur për 1 miliard euro, gjithçka është e kryer. Operacioni ka përfunduar dhe do të zyrtarizohet gjatë kohës kur do të luhet Kupa e Botës në …

Read More »

Hajdutët i kërkojnë ndihmë policisë/ Gërmojnë tunel për të vjedhur bankën në Itali, rrëzohet toka dhe njëri mbetet i bllokuar

Katër hajdutë kërkuan ndihmën e policisë, sepse tuneli që po gërmonin për të vjedhur një bankë u rrëzua dhe njëri prej tyre mbeti i bllokuar nën rrënoja. Ngjarja ndodhi në rrugën Lorenzini në romë në Itali. 30 vjeçari me precedent të mëparshme penalë tashmë rrezikon jetën. Zjarrfikëset gërmuan për 9 orë rresht deri sa nxorën në sipërfaqe 30 vjeçarin. autoritetet …

Read More »

22 kg rërë dhe guaca të vjedhura gjenden në çantat e turistëve në plazhin e njohur

Zyrtarët italianë të doganës gjetën 22 kilogramë rërë dhe guaca të vjedhura nga Sardenja në çanta të turistëve, mes aktivitetit të vazhdueshëm nga hajdutët e suvenireve nga ishulli italian, raporton ANSA. Oficerët e doganave dhe rojet e sigurisë që punonin në aeroportin e Alghero gjetën 10 kilogramë rërë, shtatë kilogramë zhavorr dhe pesë guaca të marra nga plazhet ikonë në …

Read More »

Vetëvritet në burg shqiptarja, gjyqtari italian i dëshpëruar: Unë dhe sistemi kemi dështuar

Donatella Hodo , 27 vjeç , vrau veten duke thithur gaz në burgun Veronese të Montorios më 2 gusht . E reja shqiptare kishte probleme me varësinë ndaj drogës. Ajo ishte në burg për disa vjedhje në farmaci. Ajo priste që t’i përgatitej një masë alternative ndaj burgut. Gjykatësi mbikëqyrës Vincenzo Semeraro shkroi një letër të hapur, të lexuar në funeralin e Hodos, në të cilën ai akuzoi veten dhe …

Read More »