Tag Archives: Ish-kreu i PD:

Basha përkujton viktimat e komunizmit: Kurrë nuk është vonë për drejtësi

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përcjellë një mesazh në ditën përkujtimore të viktimave të regjimeve totalitare. Basha shkruan se kurrë nuk është vonë për drejtësi, teksa shton se ndarja nga e shkuara është e domosdoshme. Reagimi:  “Kurrgjanë mos kjosh i zoti me ba, rrno vetëm për me tregue.” At Zef Pllumit Ata mbijetuan për t’i treguar shqiptarëve dhe …

Read More »

Ish-kreu i PD bojkoton Berishën në Shkodër: Përballja jote me DASH është si të kalosh Himalajat në këmbë

Ish-kryetari i degës së Partisë Demokratike në Shkodër, Xhevdet Amuli, zgjodhi të mos i bashkohet takimit që Sali Berisha mbajti sot me demokratët e Shkodrës. I shprehur hapur kundër Komisionit të Rithemelimit, Amuli tha në një lidhje Skype se nuk mund t’u bashkohet takimeve që Berishës i shërbejnë për interesa personale. “E kam shprehur që në fillim qëndrimin tim kundër …

Read More »

Përvjetori i martesës i rikthen buzëqeshjen Bashës!

Ish-kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është rikthyer në rrjetet sociale! Këtë herë, përmes bashkëshortes së tij, Aurela e cila ka zgjedhur të postojë një foto të të dyve në Instagram. Bazuar në përshkrimin që ka vendosur Aurela Bashan në foto, 8 maji është përvjetori i tyre i martesës. Të dy shihen mjaft të qeshur e të veshur me ngjyrat …

Read More »

Ish-kreu i PD: Këto zgjedhje janë sa lokale, aq dhe kombëtare

31 vite nga rrëzimi i shtatores së diktatorit Enver Hoxha partia e cila solli pluralizimin politik ndodhet në një epoke te re. Por në sytë e Sali  Berishës ajo është në të njëjta pozita si në vitin  1991. “Përsëri opozita shkau në fals opozitë, u shndërrua ne pseudo-opozitë,  u largua nga vlerat e saj,  ndaj është e rëndësishme dhe jetike …

Read More »