Tag Archives: I nxehti afrikan

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, parashikimi i sinoptikanëve: Ja sa do të shkojnë temperaturat në ditët në vijim

I nxehti afrikan prej disa ditësh ka përfshirë vendin tonë, ku gjatë ditës së sotme, është ndier edhe më shumë. Por në ditët në vijim pritet të kemi sërish rritje të temperaturave të cilat pritet të kapin 38 gradë celcius në ditët e fundit të muajit qershor. Sinoptikanët kanë parashikuar gjithashtu një verë të nxehtë dhe të thatë edhe gjatë …

Read More »

Shqipëria “pushtohet” nga i nxehti afrikan, ja sa do të shkojnë temperaturat javën e ardhshme

Jo vetëm  Shqipëria, por i gjithë Ballkani, pritet që  javën e ardhshme të përfshihet nga një valë e nxehti Sahariane, çka do të bëjë që të kemi temperatura të larta në të gjithë rajonin. Sa i përket Shqipërisë java e ardhshme do të sjellë temperatura që do të arrijnë deri në 30 gradë. Ndërkohë gjatë ditës së mërkurë pritet që …

Read More »

Temperaturat kanë arritur në 43 gradë Celsius në Elbasan e Berat, vijojnë deri në fundjavë. I nxehti afrikan: Në gusht nuk presim reshje, por…

Sinoptikania Lajda Porja e ftuar në një lidhje live në ‘’News24’’ thotë se sot temperaturat në qarkun e Elbasanit e Beratit kanë kapur kulmin me 43 gradë Celsius. Ajo thotë se vala e të nxehtit afrikan në Shqipëri do të vijojë edhe për disa ditë deri në fundjavë, teksa e shtuna pritet të jetë disi më e freskët. Po ashtu Porja …

Read More »