Tag Archives: gjoba

Me shpejtësi deri në 192 km/h në Rrugën e Kombit/ Pezullohen 60 patenta brenda dy orësh, policia bën “kërdinë” me gjoba

Policia ka ushtruar një kontroll të befasishëm në Rrugën e Kombit për shoferët që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor. Blutë bëjnë me dije se janë pezulluar 60 leje drejtim si dhe janë vendosur 105 gjoba për shpejtësi tej normave të lejuara. Gjatë kontrolleve makina inteligjente ka konstatuar automjete me shpejtësi nga nga 137 km/h deri në 192 km/h. Njoftimi i …

Read More »

Makina inteligjente u bën ‘gjëmën’ shoferëve, i kap me shpejtësi dhe nën efektin e alkoolit

Mbrëmjen e kaluar është vendosur në Elbasan makina inteligjente, ku ka evidentuar 147 shkelës të qarkullimit rrugor, ku 47 prej tyre kanë rezultuar që ecnin me shpejtësi skëterre 40-50 kilometra mbi normën e lejuar. Ndërkohë që 4 drejtues mjetesh janë ndaluar pasi ecnin me shpejtësi dhe nën efektin e alkoolit. Për të gjithë shkelësit e qarkullimit rrugor janë marrë masa …

Read More »

Policia rrugore kontrolle në kryeqytet, gjobiten një sërë shoferësh që nuk respektuan vizat e bardha

Policia Rrugore në kryeqytet ka vijuar kontrollet për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të Kodit Rrugor, të cilët shkaktojnë bllokime të kalimit ose rrezikojnë jetën e përdoruesve të rrugës. Përmes një komunikate për publikun policia rrugore njofton se gjatë kësaj jave janë ndëshkuar me masë administrative një sërë drejtuesish mjetesh, të cilët nuk kanë respektuar vizat e bardha. Policia i …

Read More »

Me 208 km/h dhe 6 gjoba të papaguara, i bllokohet “Audi” luksoz 21-vjeçarit nga Kamza

Vazhdon çmenduria e drejtuesve të papërgjegjshëm të automjeteve në rrugët e Shqipërisë. Policia e Fierit i ka bllokuar automjetin luksoz një të riu problematik, i cili po ecte me shpejtësi normave të lejuara. Burime zyrtare bëjnë me dije se automjeti luksoz tip “Audi” që po drejtohej nga 21-vjeçari H. M., banues në Kamzë është kapur nga radari në Bypass-in e …

Read More »