Tag Archives: Fatos Klosi

Fatos Klosi: Saliu i apasionuar pas kaosit, në 11 shkurt mund të ketë përplasje

Ish-kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi ka komentuar situatën politike në vend dhe jo vetëm. Gjatë një interviste për gazetën “SOT”, zoti Klosi shprehet se Berisha është i apasionuar pas kaosit, referuar thirrjeve të tij për mosbindje civile, skemë kjo që mund të rrëzonte nga pushteti kryeministrin Edi Rama. Kështu që i ndodhur përpara kësaj retorike të ashpër, ish-kreu …

Read More »

Ish-kreu i SHIK: Policia u zhduk, si ndodhi grushti i shtetit më 14 shtator! Fatos Nano dorëzoi shtetin dhe u arratis

I ftuar në Shqip nga Dritan Hila në Dritare TV, ish-kreu i SHIK Fatos Klosi, foli për grushtin e shtetit 14 shtator 1998. Klosi tregoi kronologjinë e asaj dite ku theksoi se shteti ishte i papërgatitur. Më 14 shtator, a kishin informacion se çfarë do të ndodhte? Asnjë informacion. Problemi qe i policisë, që u zhduk. Ne u trembëm. Unë …

Read More »

Fatos Klosi: Pse gjyqtarët po e zvarrisin gjyqin për vulën e PD, kjo është kleçka që i druhet PS për të kërkuar hapjen e dosjes së Ilir Metës

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi ka komentuar situatën politike në vend dhe jovetëm. Gjatë një interviste për gazetën “SOT”, zoti Klosi ka treguara arsyen që i druhet Partia Socialiste dhe nuk kërkon hapjen e dosjes së spiunit të Ilir Metës. Ndërkohë i ndalur tek ish-kryeministri Sali Berisha, ish-kreu i SHISH thotë se kreu i “Foltores” ka livadhisur këto …

Read More »

Fatos Klosi: Koha që SPAK të hapë dosjet e bujshme, ja si Berisha mashtroi me gjyqin ndaj Blinken dhe pse SHBA e Britania kanë prova ndaj tij

Qysh nga 19 maji i vitit 2021, kur Sekretari Amerikan i Shtetin, Antony Blinken e shpalli ish-kryeministrin Sali Berisha person “non grata” në emër të Departamentit Amerikan të Shtetit, kanë rrjedhur shumë ngjarje, madje shumë prej të cilave përtej çdo lloj parashikimi. Kjo pasi çdo ditë që kalon, po dalin në pah shumë prova dhe fakte që tregojnë se ish-kryeministri …

Read More »

Fatos Klosi: Berisha zhduku dosjet nga arkiva e SHISH, ka qenë spiun i dyfishtë i Sigurimit dhe UDB

Në kulmin e debateve për dosjet, shtohen zërat se Sali Berisha ka qenë spiun i UDB dhe bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit. Pas ish-deputeti të Partisë Socialiste, Spartak Braho edhe ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi duket se është i bindur se Berisha ka qenë pjesë e Partisë së Punës së Shqipërisë dhe spiun i Ish-Sigurimit të Shtetit. Gjatë …

Read More »