Tag Archives: Erisa Xhixho:

Erisa Xhixho rrëfen përplasjen me Metën: U ngrita dhe i bërtita, seç kisha një shpërthim

Deputetja e PL Erisa Xhixho ka treguar përplasjen  eparë me kryetarin Ilir Meta. “Takimi me kryetarin Meta ka qenë në zyrën e tij në një debat me të rinjtë për forumin. Në fakt unë u ngrita dhe bërtita në atë moment se doja që punët të ecnin dhe imagjino një 18 vjeçare me gjithë energjinë e saj që kishte punuar shumë …

Read More »

Erisa Xhixho: Në Kamëz drejtori i shkollës dhunon gjimnazistët

Nënkryetarja e LSI-së Erisa Xhixho, gjatë fjalës së saj në Komisionin e Ligjeve, është shprehur se arsimi është në kushte të mjerueshme në Shqipëri dhe që buxheti i tij nuk duhet të shkurtohet në kohë krize, në një kohë që qeveria po pasurohet. Gjatë fjalës së saj ajo është shprehur se në Kamëz ka dhunë në shkolla ku drejtori i …

Read More »