Tag Archives: Enver Hoxhaj

“Kosova t’i bashkohet “Ballkanit të Hapur””, Bytyçi fton në debat televiziv Hoxhajn: Po flet me mendjen e këtij politikani

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga PDK-ja, Enver Hoxhaj, ka thënë se Kosova duhet të bëhet pjesë e nismës së “Ballkanit të Hapur”. Sipas tij, Kosova në këtë mënyrë do të rrisë bashkëpunimin me vendet e rajonit. “Sa kam qenë në postin e ministrit të Jashtëm, ne kemi ndjekur një qasje që qasje që Kosova të jetë pjesë e çdo …

Read More »

Hoxhaj: Dërgesa e armëve nga Kina në Serbi, përbën kërcënim serioz veçanërisht për Kosovën

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, ka thënë se dërgesa e armëve nga Kina në Serbi, përbën kërcënim serioz veçanërisht për Kosovën. Përmes një statusi në rrjetin social Twitter Hoxhaj, theksoi se bota ndodhet në një epokë kur shtetet ndahen në demokraci kundër autokracive. Sipas tij, Kina dhe Serbia kanë zgjedhur këtë të fundit për të qenë bashkë. “Dërgesa …

Read More »