Tag Archives: Elbasan

Zgjedhjet vendore/ Meta në Elbasan: Ne kemi buxhet më të lartë se Kosova, por japim më pak ndihmë ekonomike për qytetarët

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me strukturat e forcës së tij politike në qytetin e Elbasanit, ku ka prezantuar edhe kandidatin e opozitës për këtë bashki, deputetin Luçiano Boçi. Meta u ndal në disa prej problematikave të këtij qyteti, ku u ndal edhe tek bandat kriminale. Meta: Elbasani ndodhet e parafundit kushtet e jetesës, varfërinë. …

Read More »

Atentati i dështuar në Elbasan/ Të arrestuarit mohojnë akuzat: Dokumentet u lanë me qëllim

Dy të arrestuarit Arben Spahiu dhe Arsen Preçi janë marrë disa herë në pyetje për atentatin e dështuar në Elbasan. Sipas burimeve të akuzuarit kanë mbajtur qëndrim mohues përballë hetuesve. Ata nuk pranuan të kenë lidhje me mjetin luksoz tip “BMW X6” që u gjet në lagjen “Emin Matraxhiu”, në zonën e quajtur “Ish-konservimi”, brenda të cilit u zbuluan tre …

Read More »

Atentati i dështuar në Elbasan/ Si ra policia në gjurmët e BMW-së me kallashnikov dhe benzinë

Detaje të reja kanë dalë në dritë pasi policia gjeti dhe sekuestroi 3 armë kallashnikov dhe dy shishe benzinë brenda një automjeti në Elbasan. Burime nga Prokuroria bëjnë me dije se një nga punonjësit e pastrimit në Elbasan, mbrëmjen e së premtes, ka zbuluar rastësisht një armë zjarri të hedhur brenda një koshi plehrash. Fillimisht punonjësi, ka njoftuar kolegët e …

Read More »

Kush është Elton Kila, që i shpëtoi atentatit në Elbasan? Suel Çela e kërkon të vdekur, urdhëroi edhe në 2022 Dumanin ta ekzekutonte

Një ditë më parë, ndaj Elton Kilës ishte organizuar një atentat, mirëpo ai dështoi. Kila ka qenë në shenjestër për t’u ekzekutuar edhe më herët. Ditën e 29 marsit 2022, kur mbeti i plagosur dhe më pas u arrestua, Report Tv raporton se Nuredin Dumani ishte nisur për të vrarë Elton Kilën. Porosinë për vrasjen e Kilës, ia kishte dhënë …

Read More »

Rama publikon pamjet nga kantieri i ndërtimit të Auto Moto Park në Elbasan: Do të zhvillohen gara ndërkombëtare

Puna për ndërtimin e Auto Moto Park-ut të parë në Shqipëri në Elbasan me standardet e Federatës Ndërkombëtare të Automobilave (FIA) po vijon. Kreu i qeverisë Edi Rama ka publikuar pamjet nga kantieri i ndërtimit, ndërsa shton se Auto-Moto Parku do të përdoret për zhvillimin e një larmie aktivitetesh automobilistike dhe garave kombëtare e ndërkombëtare. ‘Mirëmëngjesi dhe me punën që …

Read More »

Makina përplas për vdekje këmbësoren në Elbasan

Një 84-vjeçare nga Elbasani ka ndërruar jetë, pasi është përplasur nga një makinë. Aksidenti tragjik ka ndodhur ditën e djeshme, por nuk është raportuar nga policia. Lajmi është bërë i ditur sot për mediet. Abc mëson se aksidenti ndodhi dje në orët e para të mëngjesit, në dalje të qytetit të Elbasanit. Fillimisht 84-vjeçarja u dërgua në spitalin e Elbasanit …

Read More »

Mbyllet regjistrimi për primaret, Luçiano Boçi kandidon në Elbasan, 7 emra për Tiranën

Është mbyllur procesi i regjistrimit për kandidatët e primareve të PD-së në të gjitha bashkitë. Luçiano Boçi, nënkryetari i PD njëkohësisht, deputet i Elbasanit ka vendosur që të futet në garë për primaret e bashkisë së Elbasanit. Për Durrësin ka depozituar zyrtarisht dokumentacionet ish-deputeti i PD Igli Cara. Disa ditë më parë një tjetër deputet i PD Zef Hila shpalli …

Read More »

Tjetër aksident i rëndë/ Parakalimi i gabuar lë pas 3 të plagosur, makinat përplasen “kokë më kokë” në Elbasan

Një tjetër aksident ka ndodhur në vend brenda pak minutash nga aksidenti i parë, teksa raportohen dhe të plagosur. Bëhet me dije se aksident i rëndë është shënuar në afërsi të fshatit Papërr të Elbasanit. Si pasojë e këtij aksidenti janë plagosur 3 persona. Mësohet se në këtë aksident janë përfshirë dy makina të cilat janë përplasur me njëra tjetrën …

Read More »