Tag Archives: Eksperti i ekonomisë:

Pro dhe kundër legalizimit të kanabisit/ Eksperti i ekonomisë: Shërbenë oligarkëve

Eksperti i çështjeve ekonomike, Zef Preçi, është kundër nismës së qeverisë për lejimin e kultivimit të kanabisit për çështje mjekësore në vend, që e cilëson një tentativë për të mbushur arkën e boshatisur të shtetit. Në një intervistë për gazetën “Panorama”, drejtori i Qendrës Shqiptare për Kërkime Ekonomike thotë se Shqipëria është vite-drite larg krijimit të kushteve për kultivimin e kontrolluar …

Read More »