Tag Archives: Edi Paloka

Vendimi i KQZ / Paloka: Celibashi kërkon ta poshtërojë Lulzim Bashën deri në fund, është pervers si Rama

Deputeti Edi Paloka ka reaguar pas mbledhjes së kësaj të enjte në KQZ, ku u shqyrtuan kërkesat e partive politike për regjistrimin në zgjedhjet lokale. Paloka e ka konsideruar pervers vendimin and Ilirjan Celibashit, i cili njohu si kryetar të PD-së Lulzim Bashën. Deputeti thekson se sot Celibashi u soll si Rama, jo pse njohu Bashën si kryetar, po se me një …

Read More »

Edi Paloka pas “marrjes” së Kryeministrisë: Më 6 dhjetor do jemi paqësorë, por nuk jemi nga ata qe ikim me vrap

Opozita do të ketë angazhim të plotë për të organizuar një tjetër protestë masive ditën kur në Tiranë do të zbresin krerët e lartë të BE. Edi Paloka shprehet se qëllimi do të jetë sjellja në vëmendje të krizës ekonomike dhe nivelit të korrupsionit. Paloka: Me 6 dhjetor do të protestojmë pro BE-së dhe kundër atij për të treguar se nuk …

Read More »

Paloka sulmon Alibeajn: Thotë me paturpësi që është kreu i Grupit Parlamentar! Voton sipas urdhrave të Ramës

Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka, ka reaguar në lidhje me deklaratat e Enkelejd Alibeaj nga foltorja e Kuvendit, i cili tha se nuk është aty për të bërë pazare dhe se nuk mund të përfaqësojë ata demokratë me të cilët nuk e lidh asgjë. Përmes një postimi në facebook Paloka shkruan se Alibeaj është përfaqësuesi i asaj PD-je që …

Read More »

Edi Paloka reagon pas sherrit me Ramën: Nuk isha i dehur

Votimi i buxhetit 2023 është shoqëruar me një incident përpara nisjes së votimit në seancë plenare. Hyrja e Edi Ramës në sallën e Parlamentit është shoqëruar me një përplasje verbale me deputetët e opozitës, Edi Paloka dhe Bujar Leskaj. Dy deputetët demokratë, i kanë kujtuar Ramës se nuk mund të flasë me gjuhë rrugaçi ndaj deputetëve të opozitës, njësoj siç …

Read More »

Gazment Bardhi informon grupin parlamentar: Ja propozimi që i kam bërë grupit të Berishës. Më jepni 24 orë kohë që…

Deputeti i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka informuar sot kolegët e tij të grupit parlamentar mbi bisedimet që po zhvillon me Edi Palokën. Bardhi ka informuar se ka paraqitur deri më tani disa propozime, ndërkohë që nuk ka marrë asnjë të tillë nga grupi tjetër. Ai u shpreh se nuk ka lëvizje nga idea për të njohur primaret dhe Statutin …

Read More »

A do të bashkohet PD-ja? Sot takimi “ballë për ballë” Paloka – Bardhi

Edi Paloka dhe Gazment Bardhi dy të mandatuarit e Berishës dhe Alibeajt janë gati të ulen sot përballë njëri-tjetrit për të diskutuar mbi mundësinë e bashkimit në zgjedhjet vendore. Kreu i PD, Sali Berisha mblodhi të hënën në selinë blu drejtuesit politik të qarqeve për të diskutuar mbi aksionin politik të opozitës por edhe nisjen e procesit të primareve. Në …

Read More »

Përfundon mbledhja e Këshillit Kombëtar/ Paloka: Do të ketë greva dhe protesta qytetare!

Kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka në përfundim të mbledhjes së Këshillit Kombëtar paralajmëroi greva dhe protesta, ndërsa bëri me dije se mbledhja e radhës do të jetë të shtunën tjetër. “Mbledhja e ardhshme u vendos të jetë këtë të shtunë. Sot pati diskutime lidhur me qëndrimet që duhet të mbajë PD, apo aksionin opozitar dhe u ra në dakordësi …

Read More »

Edi Paloka: Të rinjtë në politikë janë monstra, ndaj nuk ikim ne

Ish-kryeministri Berisha i cili në shtator filloi një lëvizje për rithemelimin e Partisë Demokratike, premtoi se opozita do të ishte e hapur për personalitete të reja. Por pse nuk ka ndodhur kjo? I ftuar në emisionin “Bardh a Zi” në Abc, me gazetarët Ornela Gaçe dhe Erion Kristo ishte deputeti Edi Paloka i cili shpjegoi se çfarë do të ndodhë …

Read More »

Rivalizon Berishën, Ibsen Elezi: Albana Vokshi dhe Edi Paloka hajdutë votash

Ibsen Elezi, kundërshtari i Sali Berishën për kryetarin e Partisë Demokratike ka hedhur akuza të forta ndaj Albana Vokshit dhe Edi Palokës. I ftuar në Radar Informativ me Juli Xhokaxhi, Elezi tha se ata kanë vjedhur vota në PD. “Albana Vokshi, Edi Paloka këta janë të deklaruar që kanë vjedhur vota. Brenda PD, se andej nuk i lë Edi Rama …

Read More »

Zgjidhet kryetari i Këshillit Kombëtar të PD

Edi Paloka është shpallur kryetar i Këshillit Kombëtar të partisë Demokratike, anëtarët e të cilit u zgjodhën në Kuvendin e 30 Prillit, ku pati ndryshime të rëndësishme në statutin e PD. Paloka ka arritur të sigurojë 132 vota, ndërsa kandidatja tjetër, Eleina Qirici ka arritur të sigurojë vetëm 79 vota në total. Ndërkohë kanë marrë pjesë në votime 211 persona. …

Read More »