Tag Archives: Durres

Durres / Autobusi merr flakë në ecje, dyshimet e para …

Një autobus i linjës Durrës-Portoromano ka marrë flakë në ecje ditën e sotme dhe është shkrumbuar totalisht. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se fatmirësisht nuk ka asnjë të lënduar nga zjarri. Autobusi ka qenë në ecje e sipër dhe ka nisur të nxjerrë tym në pjesën e përparme. Shoferi e ka ndaluar dhe kanë dalë edhe pasagjerët. Mendohet të ketë qenë …

Read More »

Policia shoqëron 30 punonjës të sigurisë , pas dyshime për drogë në Portin e Durrësit

  Një kontejner me banane i ardhur nga Amerika Latine pak ditë më parë në Portin e Durrësit është hapur për kontroll nga policia pasi ka dyshime për trafik të lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit policia ka vënë re se mungonin disa arka me banane. Mësohet se policia ka shoqëruar rreth 30 persona punonjës të sigurisë portuale të cilën po merren …

Read More »

Baza e NATO-s në portin e Durrësit, Rama takon Stoltenberg në Bruksel

Kryeministri shqiptar Edi Rama do të zhvillojë një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-së, Jens Stoltenberg. Takimi do të mbahet më 13 korrik, njofton zyra për media e Aleancës Veri-Atlantike. Pak ditë më parë kryeministri Rama paralajmëroi vizitën mes sekretarin e përgjithshëm të NATO-s në Bruksel. Ai tha do të diskutohet lidhur me bazën e re të NATO-s në …

Read More »

Shkelma e britma mes grave në Durrës, dalin pamjet virale

Në një zonë të qytetit bregdetar, disa persona, mes tyre gra dhe fëmijë janë përshirë në një konflikt me njëri-tjetrit. Video e siguruar nga media shqiptare tregon momentin kur dy gra shihen të shtrira në tokë ndërkohë që persona të tjerë e fëmijë i bien me shkelma. Një prej tyre i qëndron në kokë, ndërsa nuk i kursen dhe goditjet. Nuk …

Read More »

Projekti i Portit të ri të Durrësit, Rama: Do transformojë infrastrukturën tregtare Shqipëri-Kosovë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar ditën e sotme projektin e Portit të ri të Durrësit, paraqitur në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive. Ai thotë se ky është një  projekt i integruar me projektin e hekurudhës Durrës-Prishtinë dhe Portin e Thatë në Prishtinë. “Mirëmëngjesi dhe me projektin ambicioz të Portit të ri të Durrësit, paraqitur në mbledhjen e përbashkët të …

Read More »

Polumbarët e RENEA-s kontrollojnë anijen në Durrës ku u zbulua 59 kg kokainë

Anija ‘Unistream’ me qymyr guri ku u gjet 59 kilogramë kokainë, i është nënshtruar kontrollit në pjesën e poshtme të saj për të parë nëse ka sasi tjetër kokaine të fshehur. Kontrollet janë ushtruar nga polumbarët e forcave Renea ndërkohë që vijon kontrolli në tonelatat me qymyr. Për verifikimin e saj qymyri është kaluar në sitë nga ana e agjentëve …

Read More »

Berisha paralajmëron Ramën: Do ndryshoj Shqipërinë me Ipad , sic Steve Jobs ndryshoi botën

Sali Berisha paralajmëroi Edi Ramën se do ta mundë në çdo garë që do të zhvillojnë. Nga Durrësi, ai u shpreh se kryeministri është i pashpresë, ndaj po merret me një opozitë kukull, pasi opozitën e vërtetë e ka frikë. Ndërsa rikthimin në politikën aktivë, Berisha e konsideroi njësoj si rikthimin e gjeniut Steve Jobs. “Me Ipad ai ndryshoi botën- …

Read More »

“Plumbi më kapi në këmbë”, ish-kandidati i PS flet për atentatin që ju bë në lokalin e Noizyt

Ish-kandidati për kreun e PS në Durrës Ardit Kërtusha ka folur për dinamikën e sulmit që iu bë sot në ambientet e jashtme te lokalit të Noizyt, nga ku u plagos. Kërtusha mohon që ngjarja të ketë ndodhur për motive banale apo konflikt të çastit duke deklaruar se ishte atentat i mirëfilltë që do kryhej nga vrasës me pagesë. Sipas …

Read More »