Tag Archives: Devoll

Plas sherri në Devoll, burrë e grua rrahin njëri-tjetrin

Një çift në fshatin Braçaj të Devollit janë konfliktuar midis tyre. Sherri dyshihet se ka degraduar deri në përdorimin e dhunë fizike dhe psikologjike ndaj njëri-tjetrit. Për pasojë Policia e Devollit ka nisur hetimet për bashkëshortët me iniciale D.T dhe A.T. “Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Devoll referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në …

Read More »

Përjashtohet nga Policia shefi i Krimeve në Devoll, pezullohen edhe 4 efektivë në Durrës e Dibër

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka firmosur sot disa urdhra për përjashtimin dhe pezullimin e disa efektivëve për shkelje të ndryshme të ligjit dhe vepra korruptive. Kështu, duke marrë shkas nga publikimet e disa mediave të ndryshme, kreu i policisë vendosi të përjashtojë menjëherë nga radhët e Policisë së Shtetit, komisarin Pashk Syziu, me detyrë Shef …

Read More »