Tag Archives: deshton

Zgjedhja e presidentit/ Dështon raundi i tretë, PS pritet të propozoj kandidatin e saj

Ka dështuar edhe raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit të Shqipërisë. Asnjë nga grupet parlamentare nuk depozitoi kandidatë çka do të thotë se në seancën e kësaj të hëne raundi i tretë do të kalojë pa emra. Bisedimet ndërmjet maxhorancës dhe opozitës nuk prodhuan asnjë rezultat. Shumica parlamentare i qëndroi vendimit për të mos depozituar asnjë kandidaturë nën argumentin …

Read More »