Tag Archives: deshmia

Fatmir Mediu dëshmon në SPAK për grabitjen e kompleksit Partizani

Ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu është paraqitur mëngjesin e sotëm në ambientet e Prokurorisë së Posaçme (SPAK), ku pritet që të merret në pyetje për hetimet për aferën e privatizimit të ish-kompleksit ‘Partizani’. Report Tv mëson se Fatmir Mediu, ish-ministër i Mbrojtjes gjatë qeverisjes së Sali Berishës ku u privatizua kompleksi ‘Partizani’, është thirrur si person qe ka dijeni për …

Read More »

Dëshmia tjetër e Nuredin Dumanit: Si i shpëtoi Arben Çeta plumbave të mi në Elbasan

Zbulohen detaje në lidhje me një vrasje të mbetur në tentativë që ka ndodhur më datën 14 nëntor të vitit 2013, në fshatin Labinot Fushë, Elbasan, ku është qëlluar me armë zjarri dhe është plagosur Arben Çeta. Edhe për këtë tentativë vrasje, të dhënat i ka dhënë Nuredin Dumani, i kthyer në diamantin në duart e prokurorisë së posaçme, SPAK, …

Read More »

Gruaja në Korçë humbi jetën 3 orë pas mjekimit, zbardhet dëshmia e shefit të urgjencës

Zbardhet dëshmia e shefit të urgjencës për rastin e Albana Saliçe, 51-vjeçares që humbi jetën në Korçë. Mjeku Çelnik Fetallari ka deklaruar para uniformave blu se zonja ka ardhur në urgjencë për të marrë mjekim pasi nuk ndihej mirë. “Erdhi në urgjencë me dhimbje gjoksi. I bëmë të gjitha kontrollet. I bëmë EKG e zemrës, i doli shumë mirë. S’kishte …

Read More »

Tenderi i uniformave/ Zbardhet dëshmia e ish-drejtoreshës: Jam e pafajshme

Është zbardhur dëshmia e ish-drejtoreshës së Prokurimeve Publike në Ministrinë e Brendshme, Edlira Naqellari, e cila është një nga nëntë zyrtarët e arrestuar për tenderin abuziv për uniformat e Policisë së Shtetit. Nga dosja e SPAK siguruar nga ABC, theksohet se Edlira Naqellari ishte në dijeni të problematikave të konstatuara, por megjithatë e ka çuar deri në fund realizimin e …

Read More »