Tag Archives: deputeti socialist

Rama premtoi ndërtimin e tre stadiumeve, Braçe: Qeveria të tregohet e drejtë, prishni ngrehinat që pengojnë projektin e plotë të Partizanit

Deputeti socialist Erion Braçe ka reaguar mbi premtimin e Edi Ramës se do të ndërtohen tre stadiume të reja, në Durrës, Vlorë e në Korçë. Braçe e përshëndet këtë vendim të Ramës, por ka një kërkesë për këtë kreun e qeverisë. Si një tifoz i zjarrtë i Partizanit, Braçe i ka kërkuar qeverisë që të tregohet e drejtë dhe t’i …

Read More »

Erion Braçe shkon në Kuvend e s’gjen njeri: Ç’janë këta skuthë që më bllokojnë, unë s’u bëra deputet për t’u pasuruar. Do e lë punën fare e të gjej tjetër

Deputeti socialist Erion Braçe pa paralajmëruar edhe njëherë tjetër, se do ta lërë punën si deputet. Ai thotë se nuk po e lënë të bëjë punën e tij, për shkak të interesave klienteliste. “Këtë të enjte nuk ka Parlament, punë në seancën plenare në Parlament. Na i thane sot, ndaj ketu s’ka kembe njeriu. Por sot eshte data 13 dhjetor; …

Read More »

Seanca plenare nis me debate, Balla: Rublaxhinjtë dhe “non grata” duan të pengojnë diskutimin për integrimin europian

Pas fjalës së disa deputetëve të opozitës për të drejtën e fjalës lidhur me mocionin e kërkuar nga demokratët, ka reaguar edhe kreu i grupit parlamentar të PS-së. Taulant Balla u shpreh se ky veprim është thjesht një justifikim për të hequr vëmendjen nga diskutimet e progres raportit të integrimit evropian. Më tej Balla u shpreh se kjo gjë, metodë …

Read More »

Deputeti socialist përplaset me Pampurin e Vokshin te ‘Shëndetësia: E kuptoj që dini më shumë, por më lini të flas

Komisioni për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë ka nisur me debate mes opozitës dhe mazhorancës. Deputeti i Vlorës, Ilir Metaj është përplasur me Oriola Pampurin dhe Albana Vokshin, të cilat e ndërprisnin vazhdimisht. Replikat: Ilir Metaj: Të flasësh për të rinjtë është guxim i madh. Të rinjtë e mendojnë ndryshe. Disa ikin për të mos u kthyer. Më fal o …

Read More »

Zgjedhjet, deputeti socialist: PS vjen me avantazhe, bashkimi Berisha-Meta alternativë me përmbajtje kriminale

Deputeti socialist, Petro Koçi teksa ka komentuar zgjedhjet lokale u shpreh se Partia Socialiste në gjithë këto vite ka dëshmuar se është e vetmja fuqi e ndryshimit. Ai tha se PS vjen me avantazhe në këto zgjedhje, ndërsa mundësinë e një bashkimi të grupit Alibeaj dhe Berishës, Koçi e konsideroi si njëllë non grada për të gjithë PD.  Deputeti socialist …

Read More »

Deputeti Xhafaj, kritika Komisionit të Prokurimeve Publike: S’ka arritur të ngrihet në standardin e duhur

Deputeti socialist Fatmir Xhafaj kritikoi punën e Komisionit të Prokurimit Publik për vitin 2021. Gjatë mbledhjes së Komisionit të Ligjeve ku i diskutua rezoluta për vlerësimin e veprimtarisë së Komisionit, ish ministri i Drejtësisë u shpreh se ky institucion nuk ka arritur të ngrihet në standardin që kërkohej. “Do ta votoj pro megjithëse nuk kam mendim pozitiv për Komisionin e …

Read More »

Vetëdorëzohet në polici deputeti, Alqi Bllako

Alqi Bllako është vetëdorëzuar sot në polici, një ditë pas dorheqjes nga mandati i deputetit Deputeti socialist, Bllako akuzohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion në lidhje me inceneratorin e Fierit. Sipas SPAK, hetimet ndaj Bllakos janë regjistruar si i dyshuar për kryerjen e veprave penale “shpërdorim i detyrës”, në bashkëpunim, dhe “korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i …

Read More »