Tag Archives: dënohet

Organizoi vrasjen e Devi Kasmit, dënohet me burgim të përjetshëm Aurel Hoxhallari

GJKKO ka dënuar me burgim të pëjetshëm Aurel Hoxhallarin organizatorin e vrasjes së Devi Kasmit në vitin 2018. Ngjarja ka ndodhur më 29 janar të 2018 të Tiranë ku ekzekutori ishte shtetasi grek, Efthymiou Efthymious. Ka qenë SPAK që më 20 janar të këtij viti ka kërkuar të caktohet masa burg përjetë për Aurel Hoxhallarin. VENDIMI I PLOTË Deklarimin fajtor …

Read More »

Mund të dënohet me 20 vjet burg, gazetari amerikan i arrestuar në Rusi është paraqitur në një sallë gjyqi në Moskë

Gazetari i Wall Street Journal, Evan Gershkovich është paraqitur në një sallë gjyqi në Moskë në një seancë apeli kundër arrestimit dhe ndalimit të tij në një ish-burg të KGB-së me akuzën për spiunazh.   Ai qëndroi në një mbyllje xhami dhe metali brenda sallës së gjyqit të martën ku ai nuk tha asgjë, shkruajnë mediat e huaja.   Shërbimi …

Read More »

Mes të brendshmeve luksoze për gra, edhe kokainë: Si u zbulua 38 vjeçari, dënohet me 4 vite burg

Shqiptari që drejtonte një dyqan me të brendshme luksoze në në Princes Avenue, Hull, është dënuar me katër vjet e 10 muaj burg, pasi policia zbuloi drogë në furnizimin e tij të bizneseve. Mediat vendase shkruajnë se në burg u la Oltion Ademi, pronar i dyqanit të të brendshmeve ‘Sensh’ dhe dyqanit të suplementeve ‘It’s Organic’. Ai fitonte në mënyrë …

Read More »

Atentati ndaj Ines Hajrulla, dënohet me burg përjetë nipi i ‘Çipurit’, ja sa vite burg kërkon Prokuroria për 4 anëtarët e grupi “Çam”

Tre vite nga sulmi me armë ndaj Ines Hajrulla dhe dy miqve të tij në Vlorë, gjykata e këtij qyteti i ka dhënë fund shqyrtimit gjyqësor ndaj 5 të pandehurve, duke kaluar në konkluzionet përfundimtare të prokurorisë. Përfaqësuesja e akuzës, Elona Alvora, pak ditë më parë lexoi pretencën për 5 të pandehurit, duke i kërkuar gjykatës deklarimin fajtor dhe dënimin …

Read More »