Tag Archives: Dash Shehi:

Protesta e thirrur nga Berisha, Dashamir Shehi konfirmon pjesëmarrjen: Shkoj si qytetar, jo për të hipur në tribun

Deputeti Dashamir Shehu ka deklaruar ditën e sotme se do të marrë pjesë në protestën e nesërme të thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha. Ai u shpreh në ABC se do të shkojë në qytetar, pasi protesta ka për qëllim të tregojë që mijëra qytetarë janë kundër kësaj qeverie “Nuk marr përsipër gjëra që nuk janë të miat. Unë shkoj …

Read More »

Zgjedhjet, Dash Shehi: Nëse PD del me dy gjela, po dalim dhe ne me nga një zog pule

Kreu i LZHK-së, Dashmir Shehi tha se nëse grupimi i Berishës dhe ai i Alibeajt nuk arrijë konsensus me kë do të bënte aleancë, ai u përgjigj se do dalë më vete. Shehi theksoi se ai nuk ka shefa politikë, por do të mbështeste çdo kandidat të opozitës që do të mbështetej nga të gjitha forcat politike. Xhafo: Nëse grupimet …

Read More »

Dash Shehi kundër Berishës për “primaret”

Dashamir Shehu tregoi në Euronews Albania se takimi me Berishën dhe aleatët është kryer ditën e hënë në një zyrë të Kuvendit. Në shumicën e propozimeve ata bien dakord, por ka disa pika, thotë Shehu, të cilat duhen sqaruar. Në këndvështrimin e tij primaret s’janë zgjidhje, por kandidati duhet të zgjidhet me sondazh. “Primaret le t’i bëjë PD-ja për njerëzit …

Read More »

Dash Shehi e pranon: Nuk e mundim dot Ramën me Berishën dhe Metën

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, është shprehur se qëllimi i tyre është të ndërtojnë një aksion opozitar që kalon përtej partive duke përfshirë të gjithë popullin. Shehi ka theksuar se për të mposhtur Edi Ramën duhen më shumë vota, sesa aleanca mes kreut të PD-së Sali Berisha dhe kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta. “PD deri …

Read More »

Dash Shehi: Berisha të mbajë përgjegjësi për paktin në 2008-n, pse duhet të na e falte Rama presidentin

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, i përfolur pak ditë më parë si një prej emrave që opozita mund të propozonte si kandidat për President, ka folur në emisionin “Frontline” lidhur me procesin e dështuar të negociatave mazhorancë-opozitë për Kreun e Shtetit. Shehi tha se opozita përveçse e ndarë në dy grupe nuk ka qenë aspak e qartë në ofertën që …

Read More »

Opozita e propozoi për president, reagon Dash Shehi: Tani në dorë e ka Rama

Dashamir Shehi është emri që dy nga deputetët e opozitës Fatmir Mediu dhe Agron Duka kanë diskutuar si një propozim të mundshëm për president të Republikës së Shqipërisë. I kontaktuar nga ABC News, Shehi u shpreh falënderues ndaj kolegëve të tij për propozimin, por shtoi se kjo mbetet një hipotezë, pasi janë dhe grupet e tjera në parlament që përfaqësojnë …

Read More »

Dash Shehi: Barra e krizës të ndahet me qeverinë, të anulohen disa PPP

Kreu i LZHK-së, Dashamir, Shehi, teksa foli për rritjen drastike të çmimeve tha se barra e krizës duhet të ndahet mes qeverisë dhe qytetarëve. I ftuar në studion e “Argument” në SCAN TV, Shehi u shpreh se qeveria duhet të marrë të paktën 10% nga barra e krizës dhe në kushtet të tilla të anulohen pagesat për disa PPP. “Barra …

Read More »