Tag Archives: Daily Mail

Mediat britanike nuk iu ndahen shqiptarëve, nxjerrin pamjet: 18 deri në 26 mijë euro rruga nga Shqipëria me kamion

Mediat britanike duket se e kanë shpallur “armikun” e vendit të tyre dhe ata janë shqiptarët, duke i vënë në shënjestër, pothuajse çdo ditë. “Daily Mail” ka publikuar një artikull ku tregon mënyrat sesi shqiptarët po “thithin” klientë për t’i dërguar në mënyrë të jashtëligjshme në Angli. Sipas prestigjiozes angleze, shqiptarët vijojnë të pa shqetësuar që të reklamojnë “biznesin” e …

Read More »

Fiton 1 milion paund në javë, Daily Mail: “Luani i Artë” nga Vlora që sjell të rinjtë me gomone për 4500 euro

Daily Mail ekspozoi një gangster shqiptar që drejtonte hapur kontrabandën në qytetin Dunkirk. I quajtur “Luani i Artë”, ai fiton rreth 1 milion paund në javë duke dërguar emigrantë në Britani me gomone. Media publikon pamjet e tij, gjatë një regjistrimi të fshehtë, por emri nuk dihet ende. Ai u tha gazetarëve që e takuan si klientë, se mund t’i …

Read More »