Tag Archives: Britani

Monika Kryemadhi: Po na shkojnë vajzat eskorta në Britani (ajo i ka në shkollë me sa dimë). Sherr me Bora Muzhaqin e Spiropalin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nga Parlamenti ka folur për të rinjtë, që sipas saj e kanë shumë të vështirë të futën në politikë këtu në Shqipëri. Në fjalën e saj ajo u shpreh se ata detyrohen të shkojnë në Angli për t’u bërë rojtarë të shtëpive të barit, ndërsa vajza eskortë të kriminelëve të drogës. “Për tu rikthyer tek …

Read More »

Rritje e madhe e çmimeve në Britani: Nga sot, 54 për qind më të larta faturat e energjisë elektrike dhe gazit

Nga sot, britanikët presin fatura shumë më të mëdha për energjinë e përdorur. Rregullatori shtetëror i energjisë ngriti kufirin e çmimeve me 54 për qind, kërcimi më i madh i tillë që nga viti 2017 që filloi të kufizonte rritjen e çmimeve. Për shkak të rritjes së çmimit të energjisë elektrike dhe gazit, do të dyfishohet numri i familjeve që …

Read More »

Amnisti për emigrantët, Hoxha jep lajmin e mirë

Presidenti i Dhomës Britanike të Tregtisë, Zenel Hoxha, ka qenë i ftuar në studion e lajmeve të Fax News, ku ka komentuar mbi nismën e komunitetit shqiptar në Britaninë e Madhe, për amnistimin e emigrantëve të paligjshëm. Hoxha tha se çështja është marrë në shqyrtim nga Kuvendi në Britaninë e Madhe, dhe synohet që të amnistohen të gjithë emigrantët që …

Read More »