Tag Archives: bojkot

Avokatët në Korçë bojkotojnë seancat gjyqësore edhe për një javë

Avokatët në Korçë do të vijojnë edhe për një javë bojkotin e seancave gjyqësore. Lajmi është bërë i ditur nga Kreu i Dhomës së Avokatisë së qarkut, Arben Lana këtë të hënë, i cili shtoi se masat e sigurisë nuk do bojkotohen. “Vendimi në lidhje me vazhdimin apo jo të grevës pas vendimit të komitetit drejtues i cili ndërpriste grevën …

Read More »

Zgjedhja e Presidentit, Alibeaj: PD nuk merr nesër pjesë në procesin e votimit

Enkelejd Alibeaj tha se PD nuk do të jetë nesër në Kuvend kur të votohet kandidati për President. “Kjo ishte arsyeja që, që në fillim, duke respektuar detyrimet morale, politike, u futëm në proces në mënyrë të hapur, pa u fshehur. Duke marrë pjesë edhe duke përcaktuar rregullat, sesi duhej të ishte procesi që produkti të ishte jo vetëm i …

Read More »

Ish-kreu i PD bojkoton Berishën në Shkodër: Përballja jote me DASH është si të kalosh Himalajat në këmbë

Ish-kryetari i degës së Partisë Demokratike në Shkodër, Xhevdet Amuli, zgjodhi të mos i bashkohet takimit që Sali Berisha mbajti sot me demokratët e Shkodrës. I shprehur hapur kundër Komisionit të Rithemelimit, Amuli tha në një lidhje Skype se nuk mund t’u bashkohet takimeve që Berishës i shërbejnë për interesa personale. “E kam shprehur që në fillim qëndrimin tim kundër …

Read More »

VOA komenton Kuvendin e Berishës: Shumica e deputetëve e bojkotuan

Në Shqipëri, Partia Demokratike, e kontrolluar tanimë nga ish kryeministri Sali Berisha dhe mbështetësit e tij, mblodhi sot Kuvendin e saj duke i hapur rrugë ngritjes së institucioneve të reja drejtuese, dhe garës për kreun e ri. Ndonëse zoti Berisha duket sa gëzon shumicën e demokratëve, problemet mbeten të hapura në grupin parlamentar. Pjesa më e madhe e deputetëve nuk …

Read More »