Tag Archives: Berisha

Berisha ndan denoncimin e kandidatit demokrat: Të gjendur në shkretëtirën e braktisjes, banda e Ramës kërkon t’u vrasë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, është shprehur se kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici, po shantazhin kuksianët me qëllim deformimin e votës për zgjedhjet lokale të 14 majit. Komentet Berisha i bëri përmes një postimi në Facebook, ku ndau reagimin e kandidatit demokrat për Bashkinë e Kukësit, Admir Sinamatit, për këtë çështje. Duke e quajtur Gjicin kryetari 8 …

Read More »

Berisha: Largimi i Ramës është i domosdoshëm! Revolta në sheshe, rrugë e institucione

Sali Berisha, është shprehur se opozita ka hyrë në fazën përfundimtare të rrëzimit të kryeministrit Edi Rama nga pushteti. Komentet Berisha i bëri gjatë fjalës së tij në takimin me kryetarët e degëve të PD-së, ku tha se opozita do të gërshetojë të gjitha përpjekjet e aksionit të saj, duke nisur me protestat, pjesëmarrjen në institucione dhe përballjen në Kuvend …

Read More »

Protesta e 11 shkurtit, Berisha vihet në lëvizje, mbledh sot Grupin Parlamentar

Një ditë më parë, kreu i PD-së Sali Berisha, njoftoi se më 11 shkurt do të zhvillohet një protestë kombëtare kundër qeverisë, si pjesë e aksionit opozitar për të rrëzuar kryeministrin Edi Rama nga pushteti. “Më datë 11 shkur Shqipëria marshon drejt Tiranës, Tirana vërshon në rrugët e shehset e saj në një protestë kombëtare të clën nuk e ka …

Read More »

Berisha: Në të gjithë botën flitet për Edi Ramën dhe ish-agjentin e arrestuar të FBI-së, mori nga kryeministri 225 mijë dollarë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, është shprehur se mediat shqiptare nuk duhet të heshtin para super-skandalit të arrestimit të ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, që kishte lidhje me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, Berisha tha se sot të gjitha mediat ndërkombëtare flasin për Edi Ramën dhe lidhjet e tij me ish-agjentin McGonigal dhe pagesën prej 225 …

Read More »

Berisha reagon ndaj akuzave të Evi Kokalarit për manipulim të anëtarëve të Këshillit Kombëtar: Lista u plotësua duke respektuar statutin

Partia Demokratike e Sali Berishës i është përgjigjur akuzave të ngritura nga Evi Kokalari se kanë manipuluar listat e anëtarëve të Këshillit Kombëtar në zgjedhjet që u mbajtën më 30 prill 2022. Përmes një deklarate, Komisionit Qendror i Numërimit thotë se i gjithë procesi i numërimit të votave ka qenë transparent dhe ka qenë gjatë gjithë kohës online në kanalin …

Read More »

Berisha paralajmëron protestën e radhës: Do të jetë më e afërt nga sa e mendoni

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, është shprehur se qeveria po përpiqet që të mbyllë gojën e opozitës dhe të mos lejojë kontrollin e saj mbi të. Komentet Berisha i bëri jashtë sallës së Kuvendit të Shqipërisë, ku tha se opozita ka marrë vendimet e veta të cilat do t’i shpalosë dita-ditës. Ai paralajmëroi se protesta e radhës do të …

Read More »

Opozita rrezikon të humbasë Shkodrën në zgjedhje pas ikjes së Çelës? Meta: Berisha i shqepi i vetëm në…!

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka mbajtur ditën e sotme konferencn e përjavshme me gazetarët. I pyetur nëse opozita rrezikon të humbasë Shkodrën në zgjedhjet e 14 majit pas largimit drejt socialistëve të deputetit Agron Çela, Meta ndër të tjer tha se “Berisha i shqepi i vetëm në 6 mars. Fitore e padiskutueshme anembanë Shqipërisë”. Pyetje: A rrezikon opozita …

Read More »

KQZ nis përgatitjet për zgjedhjet lokale, Berisha mbetet pa përfaqësues në KZAZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur sot ndarjen e komisionerëve në KZAZ-të për zgjedhjet lokale të 14 majit. PS do të propozojë 2 anëtarë për çdo KZAZ si partia më e madhe e mazhoranancës dhe Partia Demokratike 2 anëtarë si partia më e madhe e opozitës. Partia Socialdemokrate dhe Partia e Lirisë do të kenë nga një anëtar si partitë …

Read More »

Berisha: Ndjesa ishte mashtrim! I them Ramës ik, përndryshe revolucioni do të të kapë. Të hedhim në…!

Në ditën e fundit të 2022, kryeministri Edi Rama në një videomesazh i kërkoi ndjesë shqiptarëve për gabimet që ai mund të ketë bërë gjatë këtij viti. Por për kreun e PD, kjo ishte një mashtrim i radhës, pasi ndjesa e kreut të qeverisë jo vetëm që nuk ishte e sinqertë, por siç tha ai, Rama vodhi edhe natën e …

Read More »

I zhgënjyer nga Berisha? Kandidati i “Primareve” për Tiranën troket gotat me Alibeajn

Zhvillimi i procesit të “Primareve” për zgjedhjen e kandidatëve për kryebashkiakë për zgjedhjet e 14 Majit 2023, bëri që Berisha të humbë një pjesë të simpatizantëve, pasi shumë kandidatë të Primareve mbetën të zhgënjyer nga një proces me dyshime të forta manipulimi. Kandidati i “Primareve” në Tiranë, Fatmir Merkoçi, mbrëmjen e djeshme është shfaqur në një darkë të organizuar nga …

Read More »