Tag Archives: belind kellici

Nëse zgjedhjet e Tiranës do të ishin zhvilluar para të dielës së primareve…

Nga Eduard Zaloshnja Në një sondazh socio-ekonomik që dizenjova dhe drejtova (para së djelës së primareve të PD-së) në territorin e Bashkisë Tiranë (përfshirë edhe fshatrat), kisha në pyetësor edhe pyetjen “Kujt do t’ia jepje votën, N.Q.S. sot do të zhvilloheshin zgjedhjet për kryebashkiak mes Belind Kelliçit dhe Erion Veliajt?” Nga sondazhi rezultoi se, në qoftë se gara do të …

Read More »

“Do isha më i fortë se Këlliçi përballë Veliajt”, Alimehmeti rrëfehet pas tërheqjes nga gara e primareve të PD

Mjeku Ilir Alimehmeti, i cili u tërhoq nga gara e Primareve të Partisë Demokratike, pasi doli në balotazh me kandidatin tjetër, Belind Këlliçin, ka folur rreth rrugëtimit të tij në politikë. Alimehmeti tha se vendimi i tij për të marrë pjesë në Primare ishte shumë i thjeshtë dhe se kishte shumë njerëz të cilët e shtynë për ta marrë këtë …

Read More »

Alimehmeti mohon të ketë pranuar postin e nënkryetarit të Bashkisë nga Belind Këlliçi

Ilir Alimehmeti ka mohuar që ai të ketë pranuar postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës, në rast se Belind Këlliçi fiton zgjedhjet ndaj Veliajt. I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, Alimehmeti tha se ka patur një ofertë të Këlliçit por nuk deklaroi se ai e ka pranuar ofertën, duke sugjeruar se Këlliçi e ka bërë deklaratën pa u konsultuar …

Read More »

Dhuna ndaj Berishës/ Belind Këlliçi “gjen porositësin”: Të gjitha burimet të çojnë në një emër

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka reaguar pas dhunimit të  ish-kryeministrit Sali Berisha. Ai thotë se të gjithë informacionet dhe burimet që disponon PD-ja ngrenë dyshime se pas sulmit qëndron vetë kryeministri Rama. Postimi i Këlliçit: “Nga të gjithë faktet që disponojmë dhe të gjitha burimet që përcjellin informacion në Partinë Demokratike, të shpien në një emër: Edi Rama! Sulmi …

Read More »

Sulmi ndaj Berishës, paralajmëron Këlliçi: Uroj që Rama të mos fshihet pas kësaj, do ti shkojmë deri në fund

Kandidati i PD-së për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi gjatë fjalimit të tij në protestë, është shprehur i vendor të luftojë së bashku me demokratët deri në rrëzimin e qeverisë dhe Edi Ramës. Ndërsa ka komentuar sulmin ndaj Berishës, Këlliç uron që pas kësaj të mos fshihet Edi Rama. “Është momenti që ta dëgjojnë të gjithë Europianët që janë në …

Read More »

Evi Kokalari: Belind Këlliçi manipuloi zgjedhjet

Evi Kokalari u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se ishte e pritshme që përzgjedhja e kandidatëve të PD përmes primareve të haste në vështirësi si një proces i zhvilluar për herë të parë. Sipas saj, zbulimi i manipulimeve të Belind Këlliçit në Këshillin Kombëtar ishte një gjë për të cilën demokratët u ndërgjegjësuan dhe nuk ishin dakord që …

Read More »

Alimehmeti nuk i ndahet Këlliçit, e thumbon për Berishën: Mentorët duhet ta lënë fidanin të rritet, duhet të krijojë karakterin dhe unin e vet

Një nga kadidatët e primareve të PD për Tiranën, Ilir Alimehmeti ka bërë një deklaratë surprizuese dje në ABC, kur u pyet për rivalin e tij, Belind Këlliçi, që duket se i shton pak dozën përplasjes mes tyre në distancë. Në fjalët e tij, Alimehmeti lë të kuptohet indirekt se Këlliçi ka mbështetjen e Sali Berishës dhe po ndjek linjën …

Read More »

Shokon Belind Këlliçi: Na duhet Bashkia e Tiranës se kemi 10 vjet pa punë

Partia Demokratike duket se e sheh Bashkinë e Tiranës si mundësi punësimi për të gjithë militantët dhe simpatizantët e saj. Në një lidhje direkte në emisionin ‘Open’, dje në mbrëmje në Neës 24, kandidati i primareve në PD për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka shokuar me deklaratën se PD ka njerëz pa punë, prandaj u duhet administrate e Bashkisë …

Read More »

“Çfarë ke bërë kur punoje në Bashki, mos ke fjetur edhe ti si Luli?” Ylli Rakipi pyet Këlliçin për karrierën e tij

Belind Këlliçi, kandidat në primaret e Partisë Demokratike në Tiranë, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”. Këlliçi ka folur për karrierën e tij që përfshin punën në FRPD, punën në Bashkinë e Tiranës dhe zgjedhjen si deputet i PD. Ylli Rakipi: Cfarë ke bërë ti deri sot që shkove 35 vjec, për të mundur një përbindësh, në mënyrë …

Read More »

Këlliçi kandidat për Bashkinë e Tiranës? Berisha e Meta: Ka shprehur dëshirën. e përgëzojmë, do zgjidhet më i miri

Teksa Belind Këlliçi ka shprehur ambicien për të kandiduar në primaret e PD-së për të qenë kandidat për kryetar të Këshillit Bashkiak të Tiranës, Sali Berisha e përgëzon dhe thotë se do të presë rezultatin e primareve. “Kandidati do të dalë nga primaret dhe ne këtu ramë dakord se ky koalicion mbështet plotësisht primaret. Unë përgëzoj të gjithë ata që …

Read More »