Tag Archives: arrestohet

Arrestohet vajza e ish-presidentit të Iranit

Sot janë shënuar 12, që nga nisja e protestave për vrasjen e 22 vjeçares Mahsa Amini. Sipas informacioneve dhjetra janë arrestuar përfshirë vajzën e ish-presidentit të vendit. Duke injoruar thirrjet ndërkombëtare, autoritetet iraniane vazhdojnë të godasin protestuesit, duke i quajtur ata rebelë që dëmtojnë sigurinë dhe pronën publike. Sipas të dhënave të publikuara ditën e djeshme nga agjencia iraniane e …

Read More »

Arrestohet 50-vjeçari në Vlorë/ Iu gjetën mbi 210 mijë euro të padeklaruara dhe një sasi verë e kontrabanduar

Një 50-vjeçar është vënë në pranga në Portin e Vlorës pasi u kap me një sasi të konsiderueshme parash të padeklaruara. Bëhet e ditur se gjatë kontrollit në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, është kaluar një mjet kamion tip “DAF”, me drejtues shtetasin A. B. Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 218 …

Read More »

Arrestohet në Korçë 33-vjeçari Daniel Hajro: Ishte në kërkim për tentativë vrasje për hakmarrje

Specialistët e strukturave hetimore dhe operacionale të DVP Korçë, në bashkëpunim me FAST Albania, DVP Tiranë dhe Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Korçë, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, si dhe bazuar edhe në informacionet e marra në rrugë operative për vendndodhjen e një të kërkuari për krime kundër jetës dhe shëndetit, kanë finalizuar me …

Read More »

Megamashtruesi turk në kthetrat e policisë së Elbasanit

Mund të konsiderohet një ndër operacionet më të sukseshme të policisë së Elbasanit, ai i prangosjes së mashtruesit më të famshëm turk në ditët e sotme. Prej disa kohësh mes autoriteteve më të larta të shërbimeve policore të Turqisë dhe vendeve të rajonit të Ballkanit, është folur dhe janë organizuar biseda e takime për identifikimin dhe kapjen e të shumëkërkuarit, …

Read More »

Bënte thirrje dhe propagandë terroriste në rrjetet sociale, arrestohet mbështetësi i ISIS në Shqipëri

Autoritet shqiptare kanë arrestuar një mbështetës të Shtetit Islamik. Mësohet se është vënë në pranga Bledar Zeneli. Ky i fundit dyshohet për kryerjen e veprave penale: “Nxitjes thirrjes  dhe propagandës për  kryerjen e veprave me qëllime terroriste” dhe “Nxitjes  së urrejtjes  ose grindjeve”. Arrestimi i tij ka ardhur pas dy vitesh hetime nga Antiterrori, i kryer me metoda speciale. Nëpërmjet …

Read More »

Vrau bashkëjetuesen me thikë një ditë më parë në Elbasan, arrestohet Ramiz Mici

Ramiz Mici, i cili vrau bashkëjetuesen e tij një ditë më parë në lagjen “Skënderbej” në Elbasan është arrestuar. Ngjarja ndodhi mëngjesin e së shtunës në banesën ku çifti jetonte me qira. Mici e masakroi me thikë Jetlira Elezin dhe më pas u largua nga vendngjarja. Arratia e 37-vjeçarit zgjati vetëm 24-orë. Kujtojmë se Elbasani u trondit një ditë më …

Read More »

Arrestohet tmerri i bizneseve në Tiranë, 8 vjedhje në 12 ditë, si u pikas nga kamerat e sigurisë ‘skifteri’ 35-vjeçar (Video)

Një 35-vjeçar është arrestuar ditën e sotme nga policia e Tiranës pasi akuzohet për vjedhje. Policia ka zbardhur dhe dokumentuar 8 raste të vjedhjeve në biznese të ndryshme, që dyshohet se janë kryer nga ky shtetas, i dënuar më parë për të njëjtën vepër penale. Procedohen në gjendje të lirë 2 shtetas të tjerë, për deklaratë të rreme. Shërbimet e …

Read More »

Lëvizte me makinë të blinduar dhe i armatosur, arrestohet 26-vjeçari/ Emri

Policia e Tiranës arrestoi pasditen e sotme një 26-vjeçar, i cili lëvizte me makinë të blinduar dhe i armatosur. Sipas një njoftimi zyrtar, i arrestuari është Erald Doku. Ky i fundit u arrestua në kuadër të operacionit “Driving”. Policia ka sekuestruar një armë zjarri pistoletë, një krehër, municion luftarak, bizhuteri floriri, një shumë parash dhe automjeti i blinduar. Njoftimi i …

Read More »

Me shtëpi bari në Holandë, arrestohet majori i ushtrisë shqiptare! Ministria e Mbrojtjes: I kemi kërkuar të kthehet në atdhe

Një ushtarak shqiptar i përzgjedhur për të qenë pjesë e një misioni bashkëpunimi me ushtrinë e Holandës, në kuadër të NATO-s, është arrestuar nën dyshim si i përfshirë në aktivitet kriminal. Top Channel duke iu referuar policisë së Holandës, raporton se është vënë nën hetim majori Ermal Dinoshi, me detyrë specialist stërvitje. Pas arrestimit, ushtaraku shqiptar është duke u hetuar …

Read More »

“biznes” me “vdekjen”, arrestohen 8 persona në Tiranë. 1700 € lekë për një varr të parablerë

Abuzimi me tokën publike për varre në Tiranë ka çuar në pranga 8 sekserë. Denoncimi është kryer nga bashkia e Tiranës, ndërsa hetimi është ndjekur nga Krimi Ekonomik dhe Prokuroria e kryeqytetit. Raportohet se 3 nga 8 te arrestuarit shisnin tokë për varre të parablerë, të cilat kushtonin deri në 2 mln lekë të vjetra. Mes të arrestuarve është edhe …

Read More »