Tag Archives: ankand

Papa Françesku nxjerr në ankand orën 60 euroshe, ja shifra marramendëse që pritet të shitet

Papa Françesku nxjerr në ankand orën e tij. Vendimi u mor nga vetë Ati i Shenjtë i cili udhëzoi sekretarin e tij personal të kontaktonte shtëpinë e ankandeve Rago/Wright. Sipas mediave italiane, ora do të dalë në ankand dhe pritet të shitet për një shifër të vlerësuar midis 10,000 dhe 100,000 euro. Ora që Papa Françesku e ka veshur qindra …

Read More »

Fituesit e Eurovisionit, marrin vendimin për te nxjerrë në ankand trofeun

Fituesit e Eurovizion “Kalush Orchestra” kanë nxjerrë në ankand trofeun që e fituan në Eurovizion. Të njëjtit do të organizojnë edhe një iniciativë tjetër për kapelën e Oleh Psiuk, kapelë që ishte vënë në fokus të madh të medieve përgjatë performancës në skenën e madhe të Eurovizion. Trofeu i Eurovizion ka dalë në ankand më 25 maj, dhe deri më …

Read More »