Tag Archives: Amerike

Flaka Krelani nis rrugëtimin muzikor në Amerikë, pozon nga provat në ‘Broadway’

Këngëtarja e njohur shqiptare, Flaka Krelani, ka tash e sa kohë që është zhvendosur përtej oqeanit. Ajo u shpërngul në New York të Shteteve të bashkuara, me qëllim për të ndjekur ëndrrën amerikane. Dhe duket se deri më tani Flaka ka bërë një rrugëtim të mirë atje, pasi ka filluar të jetë pjesë e organizimeve dhe komunitetit artistik në New …

Read More »

Kë takoi Luli në Amerikë?

Hysni Gurra A ka takuar ndonjë person Luli në Amerikë përveç pasagjerit që mund t’i ketë qëlluar ngjitur në avion? Luli shkoi në Amerikë dhe u kthye dhe na ka dhuruar vetëm një foto nga larg në një takim NGO-je. Më e pakta priteshin disa lajme ose foto ku Luli i qeshur flet për partneritetin strategjik dhe aleatin e madh …

Read More »