Tag Archives: Alqi Bllako

Alqi Bllako me akuzë të re për inceneratorin e Elbasanit! Lista shtohet edhe me Mirel Mërtirin

Pavarësisht se deri tani insistohet si nga ana e organit të akuzës, si nga mbrojtja e ish-deputetit, se Alqi Bllako akuzohet deri tani për abuzimet me incineratorin e Fierit, dokumenti i mëposhtëm, pjesë e dosjes hetimore për inceneratorin e Elbasanit, nxjerr për herë të parë dy emra, Bllakon dhe Mirel Mërtirin, ky i fundit bashkëjetuesi i Stela Gugalljas që ndodhet …

Read More »

Apeli rikthen në qeli ish-deputetin Alqi Bllako

Gjykata e Posaçme e Apelit rikthen në qeli ish-deputetin e Partisë Socialiste Alqi Bllako të akuzuar për aferën e inceneratorëve. Bllako nga kjo e mërkurë, rreth 1 muaj pasi ndryshoi masa e sigurisë nga “arrest me burg” në “arrest shtepie”, do të qëndrojë në qeli, pas ankimit të bërë nga SPAK me akuzat për korrupsion me inceneratorin e Fierit. SPAK …

Read More »

SPAK përgënjeshtron Policinë për vetëdorëzimin e Alqi Bllakos

SPAK përgënjeshtron Policinë e Shtetit për vetëdorëzimin e ish-deputetit të Partisë Socialiste, Alqi Bllako. Sipas SPAK, Bllako është dorëzuar vetë në Drejtorinë e Policisë së Tiranës në orën 03:30 të datës 1 prill dhe jo mbrëmjen e 31 marsit, siç u njoftua nga Policia e Shtetit. SPAK sqaron se për ekzekutimit e masës së sigurisë “arrest me burg” për Bllakon, …

Read More »

Akuzat/ Vetëdorëzohet në polici Alqi Bllako, një ditë pas heqjes mandatit si deputet

Një ditë pasi dorëzoi mandatin e deputetit, Alqi Bllako është vetëdorëzuar në polici. Këtë e ka konfirmuar gazetarja e Panorama.al, Nikoleta Kovaçi. Mësohet se Alqi Bllako i është dorëzuar forcës Operacionale. Ai tashmë gjendet në Drejtorinë e Policisë së Tiranës i shoqëruar nga avokati i tij mbrojtës, Sokol Hazizaj. Ndalimi erdhi vetëm dy orë pas vendimit të gjykates e cila …

Read More »

Vetëdorëzohet në polici deputeti, Alqi Bllako

Alqi Bllako është vetëdorëzuar sot në polici, një ditë pas dorheqjes nga mandati i deputetit Deputeti socialist, Bllako akuzohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion në lidhje me inceneratorin e Fierit. Sipas SPAK, hetimet ndaj Bllakos janë regjistruar si i dyshuar për kryerjen e veprave penale “shpërdorim i detyrës”, në bashkëpunim, dhe “korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i …

Read More »