Tag Archives: akuzohet

Ish-muxhahedini akuzohet për terrorizëm/ SPAK: Bashkëpunoi me spiunazhin iranian

Struktura e Posaçme Antikorrupsion ka akuzuar iranianin Bijan Poolagrad si pjesë e një celule terrorist, e cila po planifikonte të kryente sulme ndaj funksionarëve të lartë të opozitës iraniane, të cilët strehohen në kampin Ashfraf 3 në Manëz të Durrësit. Ish-banori i kampit të muxhahedinëve doli këtë të hënë para Gjykatës së Posaçme, ku pritet të nisë procesi gjyqësor ndaj …

Read More »

Anëtari i KLGJ akuzohet për falsifikim dokumentesh dhe deklarim të rremë

Gjykata e Posaçme e Apelit ka marrë vendimin për të lënë në fuqi hetimin e anëtarit të Këshillit të Lartë Gjyqësor, Alban Toro, nga ana e SPAK. Menjëherë pas marrjes së këtij vendimi, avokatët e SPAK kanë kërkuar që Toro të pezullohet si anëtar i KLGJ-së deri në fund të hetimeve për të. Toro, sipas avokatëve Anti-Korrupsion, akuzohet për ‘falsifikim …

Read More »