Tag Archives: aksident

Aksidenti me 8 të lënduar në Mallakastër/ Dy persona në gjendje të rëndë, njëri prej të plagosurve shtetas italian

Bilanci i aksidentit të mbrëmshëm në aksin rrugor Fier – Tepelene, në vendin e quajtur Malas ka qenë i rëndë për personat e përfshirë në aksident. Të dhënat nga Spitali Rajonal Fier dhe të afërm të të aksidentuarve, bëjnë me dije se në aksident kanë mbetur të plagosur 8 persona: nga keta 6 të rritur dhe 2 fëmijë: 2 janë …

Read More »

Jeta në dorë të Zotit! Makina ‘paloset’ në aksidenti në Tiranë, asgjë nuk pësojnë ata që ishin brenda!

‘Jetë gjati nuk bëhet jetë shkurtër’- thotë një shprehje popullore. Dhe këtë e dëshmon më së miri rasti i këtij aksidenti ku makina është bërë një grusht hekurash dhe të gjithë sa ndodheshin brenda nuk kanë pësuar asgjë. Rasti ndodhi në aksin Elbasan-Tiranë. Në pamjet e publikuara duket makina e dëmtuar plotësisht dhe njerëzit e hapitur pasi kanë parë makinën …

Read More »

Aksident në aksin rrugor Kardhiq-Sarandë, dy të plagosur

Një aksident është shënuar paraditen e kësaj të marte në aksin Kardhiq-Sarandë. Mësohet se dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën ndërsa raportohet se ka dy persona të plagosur. Mësohet se policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po heton rrethanat e mundshme të aksidentit. Pritet që blutë e Sarandës të dalin me një informacion paraprak për aksidentin

Read More »

Aksident i rënde në Vermosh, përmbyset furgoni me 20 pasagjerë, ka të plagosur/ video

Një aksident automobilistik është regjistruar në rrugën e Vermoshit. Një minibus është përmbysur në rrugë, në vendin e quajtur “rruga për stare”, në afërsi te Rrapshes së Hotit. Nga ky aksident, të paktën 2 persona kanë mbetur të lënduar, të cilët janë transportuar me autoambulancë. Minibusi ka pasur rreth 20 persona, ndërkohë ende nuk dihet gjendja e tyre shëndetësore. Nga …

Read More »

Minoreni në timon përplas gruan që po kalonte në vijat e bardha në Berat

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme, në dalje të qytetit të Beratit,në lagjen “Çelepias”. Një minoren,që ishte në drejtimin e një automjeti me targa gjermane,ka përplasur në vijat e bardha një grua që po kalonte rrugën dhe e ka hedhur atë disa metra tutje. Pasi ka goditur gruan,minireni që drejtonte mjetin tip Volvo me targa gjermane ka …

Read More »

Aksident i rëndë në Fushë Krujë, makina përplas për vdekje 55-vjeçaren

Një aksident i rëndë, me pasojë vdekjen e një gruaje, ka ndodhur këtë mesditë në Fushë Krujë. Ngjarja është shënuar në fshatin Larushk, ku një makinë ka përplasur për vdekje 55-vjeçaren L.R. Krujë/Informacion paraprak Rreth orës 12:00, në fshatin Larushk, Fushë Krujë, automjeti me drejtues shtetasin M. Xh., 55 vjeç, ka aksidentuar shtetasen L. R., rreth 55 vjeçe, e cila …

Read More »

Italiani futet në korsinë e gabuar të autostradës, aksidenton për vdekje 35-vjeçaren shqiptare

Një grua shqiptare ka gjetur vdekjen në një aksident tragjik të ndodhur në Itali. Bashkë me të në këtë aksident ka gjetur vdekjen edhe një 46-vjeçar Italian. Sipas mediave italiane, në aksident u përfshinë një BMW që drejtohej nga 35-vjeçarja me origjinë shqiptare Matilda Hidri dhe një fuoristradë tip Volvo që drejtohej nga 46-vjeçari italian Giuseppe Garavaglia. Shkak i këtij …

Read More »

Aksident tragjik në Vlorë/ Përplaset makina, humb jetën një person

Një 43-vjeçar, banues në SHBA është arrestuar nga policia pasi një ditë parë përplasi për vdekje një 71-vjeçar. Sipas policisë, shtetasi A. G teksa ishte duke drejtuar makinën e tij ka përplasur të moshuarin që lëvizte me motomjet, duke i shkaktuar edhe vdekjen. Njoftimi: A. G., 43 vjeçe, banues në Florida, SHBA, pasi ditën e djeshme, duke drejtuar automjetin, është …

Read More »

Makina përfundon tek nënkalimi, plagoset vajza në Tiranë

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në afërsi të pallatit të Brigadave në Tiranë. Mësohet se një mjet ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga, duke përfunduar në nënkalim. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00. Paraprakisht mësohet se në makinë po udhetonin dy vajza, ndërsa njëra prej tyre ka mbetur e plagosur. Policia është në vendngjarje për të …

Read More »

Po kthehej nga puna bashkë më burrin, 43-vjeçarja shqiptare humb jetën pas aksidentit tragjik në Itali

Një 43-vjeçare shqiptare ka humbur jetën pas një aksidenti tragjik në Santa Maria dell Focallo, Itali. Burri dhe gruaja po udhëtonin me një Fiat Multipla kur u përplasën me murin e një vile. Sipas asaj që u konstatua, dy bashkëshortët që udhëtonin me mjetin Multipla të drejtuar nga bashkëshorti i viktimës, janë përplasur me forcë me murin e shtëpisë. Duket …

Read More »