Tag Archives: 31-vjecari

Kishte përshtatur lokalin për organizimin e lotarive të palejuara, arrestohet 31-vjeçari në Kurbin

Një 31-vjeçar i identifikuar si Besmir Mena ka rënë në prangat e policisë së Lezhës pasi ushtronte aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit. Ai kishte përshtatur lokalin e tij në Sanxhak, Kurbin për të organizuar lotari të palejuara. Në momentin e ndërhyrjes së shërbimeve të Policisë, në ambientet e lokalit u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës …

Read More »

31-vjeçari që iu bë atentat punonte si ekonomist në kazino, i arrestuar më parë në Itali

Në orët e para të mëngjesit të sotëm qyteti bregdetar i Vlorës është tronditur nga shpërthim me tritol në lagjen “Pavarësia”. Një sasi lëndë plasëse i ishte vendosur poshtë makinës tip “Audi” që ishte në pronësi të 30-vjeçarit nga Elbasani Ermal Kasa. Si pasojë e këtij shpërthimi fatmirësisht ka pasur vetëm dëme materiale. Mësohet se Kasa jetonte në Vlorë prej …

Read More »