Aktualitet/LajmeKryesorePolitike

Demokratë e socialistë bëhen bashkë për kërkesën e PDIU që Greqia të heqë ligjin e luftës, të enjten kalon në Kuvend

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë arritur dakordësi për rezolutën ndaj Greqisë në konferencën e Kryetarëve.

PS dhe PD mbështesin deklaratën e grupit parlamentar të PDIU-së,  për rezolutën për ti kërkuar Greqisë heqjen e ligjit të luftës.

Rezoluta do të kalojë të enjten në seancë parlamentare, por më parë parashikohet të jetë dhe një debat ku palët do të japin qëndrimin e tyre.

Artikuj të lidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button