vizitë

Aktualitet/Lajme

Delegacioni me personalitete të drejtësisë amerikane viziton SPAK-un

Një delegacion me personalitete të drejtësisë amerikane vizitoi sot Prokurorinë e Posaçme SPAK, ku u takua me kreun e këtij…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Koordinatori i DASH për Anti-Korrupsionin vizitë në Shqipëri, Ambasada e SHBA: Riafirmim i mbështetjes së reformës në drejtësi

Koordinatori i Departamentit të Shtetit të SHBA për Anti-Korrupsionin Global, Richard Nephew ndodhet në Shqipëri. “Sot mirëpresim Richard Nephew, Koordinator…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Bisedimet SHBA-Kinë mes përpjekjeve për të shmangur një konflikt të padëshiruar

Zëvendës Sekretari amerikan i Shtetit, Kurt Campbell, do të presë të enjten në Uashington Zëvendësministrin e Jashtëm të Kinës Ma…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Greqia, “mesazh” Ramës ditën që vizitonte Turqinë

Ministri grek i Mbrojtjes, Nikos Dendias, ka përcjellë një mesazh për Shqipërinë nga Janina, në një ditë simbolike dhe në…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Rama nesër në Turqi, takohet me Erdogan

“Në mbledhjen e Këshillit do të shqyrtohen të gjitha aspektet e marrëdhënieve Turqi-Shqipëri dhe do të diskutohen hapat që mund…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Blinken mbërrin nesër në Tiranë, ja kur do të zhvillohet konferenca për shtyp me Ramën

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken viziton nesër për herë të parë Shqipërinë. Në kuadër të kësaj vizite, Sekretari Blinken…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Gjiknuri vizitë në Washington, takime me kongresmenë amerikanë

Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri po zhvillon një vizitë pune në Shtetet e Bashkuara…

Lexo më shumë »
Back to top button