Rusia

Aktualitet/Lajme

Ish-gjenerali i NATO-s: Dora e Rusisë ndihet në Ballkan, Vuçiç do bëjë atë që do Putini

Ish-gjenerali i NATO-s, Wesley Clark, i cili në mars të vitit 1999 kishte dhënë urdhër për bombardimin ndaj caqeve ushtarake…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

“BE gaboi me masat ndaj Kosovës”, Nënkryetarja e PE zbulon: Serbia nuk ndëshkohet nga frika e Rusisë

Zëvendëspresidentja e Parlamentit Europian zbërthen arsyet pse Brukseli po e “përkëdhel” kaq shumë Aleksandër Vuçiç. “BE-ja nuk dëshiron të humbasë…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

“Ëndrra të çmendura dhe paranojake”, Rusia kundër Macron: Po përfshihet më shumë në luftë

Nuk ka vonuar reagimi i Rusisë ndaj deklaratave të presidentit francez Emmanuel Macron. Shefi i shërbimeve sekrete, Sergei Narishkin i…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Rusia lëshoi raketa pranë vendit ku Zelenksy takoi Mitsotakis, Rama: Dënojmë fuqishëm sulmin! Provokime të pamatura dhe të rrezikshme

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me sulmin rus ditën e djeshme pranë vendit ku presidenti ukrainas Volodymir Zelensky…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Rusia lëshoi urdhërarrest për zyrtarë të Policisë së Kosovës, reagon ministri Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar lidhur me raportimet se Rusia ka lëshuar fletarrest ndërkombëtar për disa zyrtarë…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Borell: Putin nuk është Rusia, do mbajë përgjegjësi për vdekjen e Navalny

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, u zotua se presidenti rus, Vladimir Putin, do të mbahet…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Rusia vë në listën e të kërkuarve kryeministren e Estonisë

Rusia e ka vendosur kryeministren e Estonisë, Kaja Kallas, në listën e të kërkuarve, tregoi një regjistër zyrtar të martën,…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Britania: Rusia shtyp kritikat ndaj agresionit në Ukrainë

Dënimi me katër vjet burg i dhënë nga Rusia të enjten për Igor Girkinin, ish oficer i Shërbimit Federal të…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Ç’po ndodh në Evropë? Rusia po përdor një sistem misterioz….

Është e mundur që Rusia po përdor një sistem “sekret” të luftës elektronike (EW) në enklavën e saj lindore të…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Macron: Rusia nuk duhet të lejohet të fitojë luftën në Ukrainë

Presidenti francez Emmanuel Macron në një deklaratë të dhënë në Davos, theksoi se lufta në Ukrainë ka sjellë dëme të…

Lexo më shumë »
Back to top button