raketa

Aktualitet/Lajme

Kina lëshon raketa e avionë lufte, vijon stërvitja ‘’ndëshkuese’’ pranë ishullit të Tajvanit

Ishulli i Tajvanit po përballet për të dytën ditë radhazi me kërcënime të drejtpërdrejta nga Kina fqinje. Si pjesë e…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Rusia lëshoi raketa pranë vendit ku Zelenksy takoi Mitsotakis, Rama: Dënojmë fuqishëm sulmin! Provokime të pamatura dhe të rrezikshme

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me sulmin rus ditën e djeshme pranë vendit ku presidenti ukrainas Volodymir Zelensky…

Lexo më shumë »
Back to top button