non grata

Aktualitet/Lajme

Amerikanët nisin zbatimin e planit të ri për politikanët “non grata” në Ballkan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po kërkojnë që me çdo kusht të nxjerrin nga sistemi të korruptuarit në Ballkan. Para…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

VENDIMI: Sali Berisha mbetet “non grata” në Britani

Sali Berisha do të vijojë ta ketë të ndaluar hyrjen në Britaninë e Madhe. Ish-kryeministri demokrat e humbi apelin në…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

“Non grata” në Britani, çfarë do të ndodhë me Berishën?

Do të duhet të paktën edhe katër javë të tjera kohë, për të mësuar nëse ish- kryeministri Sali Berisha do…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

“Non grata” për Berishën zbulon operacionin sekret të Britanisë për krimin dhe politikën shqiptare

Mediat britanike kanë publikuar një artikull sipas të cilit një operacion sekret për ndalimin e bosëve kriminelë shqiptarë që veprojnë në Britani i…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Ky person është një nga provat në dosjen e non grata-s britanike për Berishën?

Një kërkim i gazetës DITA zbuloi se në gjykatën SIAC në Londër, Berisha eshte shqiptari i trete pjesëmarres ne nje…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

PD e prerë: S’ka bashkim pa larguar Berishën non grata

PD zyrtare e ka të qartë qëndrimin e saj, nuk ka asnjë bashkim me grupin e Rithemelimit dhe të Gazment…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Britania e Madhe: Berisha? Do të shpallim ‘non grata’ të tjerë

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Alastair King-Smith ishte i ftuari i radhës në podkastin “Inside Albania” nga gazetarja…

Lexo më shumë »
Back to top button