kuvendi

Aktualitet/Lajme

Demokratë e socialistë bëhen bashkë për kërkesën e PDIU që Greqia të heqë ligjin e luftës, të enjten kalon në Kuvend

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë arritur dakordësi për rezolutën ndaj Greqisë në konferencën e Kryetarëve. PS dhe PD mbështesin…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Agravon protesta jashtë Kuvendit, Klevis Balliu dhe militantët e Berishës përplasje të dhunshme me policinë

Situata jashtë Parlamentit ka agravuar në tensione, ku protestuesit kanë hedhur gurë në drejtim të policëve. Protestuesit përveçse kanë gjuajtur…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Amnistia, Lapaj: Në emër të amnistimit të qytetarëve, u falën dhe iu ul dënimi të korruptuarve. Janë 15 vepra…

Koordinatori i Lëvizjes Politike “Shqipëria bëhet”, Adriatik Lapaj, i ftuar në emisionin Open në News24, komentoi miratimin e amnistisë penale.…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Javë e ngjeshur parlamentare, Kuvendi pritet t’i japë dritën jeshile amnistisë penale

Pas javës së gjelbër ku pretendohet të kenë qënë në terren, në takime me zgjedhësit e tyre, deputetët i pret…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Shqiptarët përçahen para zgjedhjeve, Kuvendi në Maqedoninë e Veriut shkarkon dy ministra shqiptarë

Thellohet përçarja politike midis shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut. Kuvendi ka shkarkuar dy ministra të qeverisë teknike nga radhët e…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Kuvendi rinis punën me ligjet kontroverse për lojërat e fatit e zonat e mbrojtura

Në kalendarin e punimeve për periudhën 15 janar – 2 shkurt 2024 të miratuar të enjten pa praninë e opozitës…

Lexo më shumë »
Back to top button