Britania

Aktualitet/Lajme

“Non grata” për Berishën zbulon operacionin sekret të Britanisë për krimin dhe politikën shqiptare

Mediat britanike kanë publikuar një artikull sipas të cilit një operacion sekret për ndalimin e bosëve kriminelë shqiptarë që veprojnë në Britani i…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Britania, drejt rikthimit të shërbimit të detyrueshëm ushtarak

Në Britani, konservatorët premtojnë se do të rikthejnë shërbimin e detyrueshëm ushtarak. Plani në fjalë duket më shumë një përpjekje për të…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Cameron në Tiranë, Britania përfshin Shqipërinë në planin ndërkombëtar kundër kontrabandimit të njerëzve

Lordi David Cameron, ish-kryeministri britanik, do tw vizitojw Tiranwn më 22 maj. Gjatë vizitës së tij, Cameron, i cili tani…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Britania: Rusia shtyp kritikat ndaj agresionit në Ukrainë

Dënimi me katër vjet burg i dhënë nga Rusia të enjten për Igor Girkinin, ish oficer i Shërbimit Federal të…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Britania mision ushtarak në Ukrainë? Medvedev: Po provokoni Rusinë

Ish-presidenti i Rusisë dhe ndihmësi i ngushtë i presidentit rus Vladimir Putin, Dmitry Medvedev, paralajmëroi sot se Moska do ta…

Lexo më shumë »
Back to top button