Berisha

Aktualitet/Lajme

FOTO/ Berisha akuzon Ramën, por kryespiunin rumun e ka pasur në krah

Sali Berisha publikoi në faqen e tij një kronikë të teleivizionit të familjes së tij, ku akuzon një lidhje të…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

“Non grata” për Berishën zbulon operacionin sekret të Britanisë për krimin dhe politikën shqiptare

Mediat britanike kanë publikuar një artikull sipas të cilit një operacion sekret për ndalimin e bosëve kriminelë shqiptarë që veprojnë në Britani i…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

“Drejtësia fitoi mbi të pathyeshmit”, avokati Visha: As Berisha, as Meta, as Rama nuk dalin dot mbi SPAK

Avokati Saimir Visha e ka komentuar si triumf të drejtësisë, kundër njerëzve të gjithëpushtetshëm që kanë shpërfillur drejtësinë për dekada,…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Argita në krye të PD? Ngjela: Nëse Berisha dënohet, nuk lë dot as ‘testament politik’

I pyetur nëse Argita Malltezi mund të jetë e zgjedhura e Sali Berishës në testamentin e tij politik për Rithemelimin,…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Shtyhet me 1 javë marrja në pyetje nga SPAK e Berishës dhe Malltezit

Shtyhet me 1 javë marrja në pyetje e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe dhëndrit të tij, Jamarbër Malltezit, të cilët po…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Berisha në arrest shtëpie, Bardhi: Do vijojmë kaosin në Kuvend, nuk ka për të patur normalitet

Në parlament, i bashkon tymi kundër mazhorancës. Jashtë tij, në sfidën politike të parlamentareve te 2025-ës, Gazmend Bardhi zbulon se…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Berisha sulmon SHBA nga ballkoni: Dy vjet më parë tentoi të eleminojë opozitën

Sali Berisha mbajti fjalimin e radhës në ballkon, para mbështetësve që u grumbulluan sërish para banesës së tij, duke u…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Kreshnik Spahiu: Berisha, Meta dhe Rama po përfitojnë nga mungesa e ambasadorit të SHBA

Ai tha se si lideri i qeverisë edhe dy liderët e opozitës, Berisha dhe Meta, po përfitojnë nga mungesa e…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

”Berisha ka organizuar një plan për tu arratisur”, avokati tregon çfarë po kurdiset

Avokati Idajet Beqiri pretendon se ish-kryeministri Sali Berisha ka organizuar një plan arratisjeje që do të duket si rrëmbim. I…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Berisha në arrest shtëpie mban fjalim nga dritarja, avokati: Shkelje ligjore! Ja kur prokurori mund të kërkojë arrest me burg

Sali Berisha në arrest shtëpie për aferën ‘Partizani’ ka vendosur të mos zbatojë vendimin e GJKKO pasi dje me një…

Lexo më shumë »
Back to top button