ballkani

Aktualitet/Lajme

Ish-gjenerali i NATO-s: Dora e Rusisë ndihet në Ballkan, Vuçiç do bëjë atë që do Putini

Ish-gjenerali i NATO-s, Wesley Clark, i cili në mars të vitit 1999 kishte dhënë urdhër për bombardimin ndaj caqeve ushtarake…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Një re e madhe pluhuri do të “pushtojë” Ballkanin këtë javë, ja vendet që preken

Jemi në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit për besimtarët muslimanë dhe në viset tona atmosfera do të jetë…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Ekspertja amerikane: Nëse nuk e ndalojmë Rusinë, radhën e ka Ballkani

Ekspertja amerikane e sigurisë, Ivana Stradner, ka komentuar fjalimin e presidentit amerikan, Joe Biden, të mbajtur dje në Shtëpinë e…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Stoltenberg: Do të bëjmë gjithçka për sigurimin e stabilitetit në Ballkanin Perëndimor

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se Aleanca do të bëjë çfarë duhet për të siguruar stabilitet…

Lexo më shumë »
Back to top button