avokatët

Aktualitet/Lajme

”Gërdeci”/ Përplasje verbale mes avokatëve! Nxirret nga seanca Ardian Visha! Matlia: Kemi 4 orë që dëgjojmë e lagu s’e lagu

Avokati i ish-ministrit Fatmir Mediut, Ardian Visha, është përplasur verbalisht me avokatin e viktimave të Gërdecit, Dorian Matlia. Pjesë nga…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Gjyqi i Berishës në Londër, zbulohet çfarë thanë avokatët. Ende mister kush paguan faturën e mbrojtjes

Në të tretën ditë të përballjes të paprecedentë në gjykatën londineze, të Sali Berishës me qeverinë angleze, avokatët e ish-kryeministrit…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Avokatët e Berishës dhe Malltezit kërkojnë shtyrje të seancës në SPAK: Nuk jemi të lirë

Sali Berisha të enjten për herë të parë në SPAK. Ish kryeministrit i është dërguar njoftimi për t’u marrë në…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Arrestimi i Berishës, avokatët tërheqin vendimin. GJKKO: Krijoi mosbindje ndaj autoritetit!

Avokati i Sali Berishës, Genc Gjokutaj, ka shkuar në Gjykatën e Posaçme Antikorrupsion (GJKKO) për të tërhequr vendimin e arsyetuar…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Berisha në ‘arrest shtëpie’, avokatët e ish-kryeministrit ankimojnë masën

Avokatët e Sali Berishës kanë ankimuar masën e vendosur ndaj tij për “arrest në shtëpi”, e cila u ndërmor nga…

Lexo më shumë »
Back to top button