Tag Archives: vihen në pranga 9 persona

Nga vjedhja te dhuna në familje, vihen në pranga 9 persona dhe 10 procedohen

Policia e Tiranës ka arrestuar 9 persona dhe proceduar penalisht 10 të tjerë, për vepra të ndrshme penale në Tiranë. Të arrestuarit dhe të proceduarit penalisht janë nga mosha 20-vjeç, deri në moshën 58-vjeç. Veprat penale janë; “Vjedhja”, “Goditje për shkak të detyrës”, “Shkatërrimi i pronës” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, “Dhuna në familje”, “Dëmtime të tjera me …

Read More »