Tag Archives: vdisnin

I mbijetuari i tragjedisë në Seul: Disa njerëz filmonin e qeshnin teksa miqtë e tyre vdisnin nga ngjeshja

Shtypja e tmerrshme e turmave në Seul që la 150 të vdekur të shtunën dhe dhjetra të tjerë të plagosur, mund të ishte evituar, tha sot një i mbijetuar që pretendonte se “askush nuk donte të ndihmonte për të shmangur tragjedinë, teksa mes kaosit njerëzit vijonin të qeshnin e të këndonin teksa të tjerët vdisnin. Nathan Taverniti, i cili ishte …

Read More »