Tag Archives: ushtaraket

Rama: Ushtarakët tanë do të paguhen me mesataren e lartë të NATO-s brenda pak vitesh

Ushtarakët shqiptarë do të paguhen me mesataren e lartë të NATO-s. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama këtë të enjte. Ai theksoi se ‘kjo do të ndodhë në pak vitet që vijnë dhe jo pas 10 vjetësh’. “Sot shpërblimi për ushtarin më të thjeshtë të Forcave të Armatosura me arsimin më të ulët është një shpërblim, i cili jo vetëm …

Read More »

“Përfitojnë rreth 7 mijë ushtarakë”, Peleshi: Në 2023 do të ketë sërish rritje page

Ministri i Brendshëm, Niko Peleshi, nga foltorja e Kuvendit ku po diskutohet për të dytën ditë për projekt-buxhetin 2023, ka thënë se në 2023 parashikohet që rroga e ushtarakëve të rritet edhe me 7%. Ai tha se në muajin korrik pagat e tyre u rritën me 30%, ndërsa parashikohet që tashmë të ketë edhe një rritje me 7%. “Kam një …

Read More »