Tag Archives: Trauma

U hodh dje nga kati i katërt i spitalit në Gramsh, ndërron jetë 66-vjeçari tek ‘Trauma’

Ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës në Tiranë, 66 vjeçari nga Gramshi i cili ditën e djeshme u hodh nga kati i katërt i spitalit rajonal. Hekuran Llapushi nuk mundi t’u shpëtonte plagëve të marra pasi u vetëhodh nga një lartësi prej katër katesh. Gramsh (Informacion paraprak nga Policia diten e djeshme): Rreth orës 07:20, dyshohet se për shkak të gjendjes …

Read More »

Rama e Manastirliu inspektojnë investimin te ‘Trauma’: 27 spitale e poliklinika me aparatura të reja bashkëkohore

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, kanë inspektuar gjatë ditës së sotme punimet që po kryhen në Spitalin Universitar të Traumës, për rehabilitimin e Spitalit të Sëmundjeve të Brendshme, përmirësimin e infrastrukturës në Urgjencën e këtij spitali, si dhe investimet në pajisje bio-mjekësore. “Jemi në fazën e parë të investimit të Spitalit të Traumës, …

Read More »