Tag Archives: Top Channel

Ende i pazbardhur! Misteret pse policia s’ka rënë në gjurmët e sulmit ndaj Top Channel

Ka kaluar një javë nga sulmi terrorist i kryer ndaj Top Channel, ku u godit fjala e lirë dhe mbeti pa jetë një punonjës i sigurisë Pal Kola. Autoritetet ende nuk kanë asnjë të dyshuar për këtë ngjarje të rëndë, pavarësisht se thuhet se po punohet por hetimet po ecin me hapa të ngadaltë. Top Channel i ka dërguar zyrtarisht …

Read More »

Kryemadhi i përgjigjet Ramës: Mos shpenzo para duke paguar lajme të rreme në Top Channel

Deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi i bëri sot thirrje kryeministrit Rama që të mos shpenzojë më para e kohë me izraelitët duke paguar për lajme të rreme në Top Channel kundër saj, por të bëjë transparencë për inceneratorin e Tiranës. Kryemadhi denoncoi sot atë që e quajti korrupsion me inceneratorin e Sharrës nga kryebashiaku Veliaj. Deputetja e PL-së …

Read More »

Sulmi me armë ndaj Top Channel, gazetarja: ADN nuk i përket policëve që mblodhën provat, është dërguar në Interpol

Gazetarja investigative Anlia Hoxha ka zbuluar detaje të reja në lidhje me hetimet për sulmin e kryer disa ditë më parë ndaj Top Channel. E ftuar në emisionin “Zona Zero”, gazetarja Hoxha deklaroi se profili i ADN-së që u gjet në makinën “Range Rover” që u përdor nga autorët gjatë sulmit, është dërguar drejt Interpolit dhe Europolit, me shpresën se …

Read More »

Anila Hoxha: Për sulmin terrorist të Top Channel janë derdhur shumë lekë. Kolegia ime e pa rojen në momentet e fundit, ishte e traumatizuar

Gazetarja e Top Channel Anila Hoxha ka qenë pjesë e emisionit “Wake Up” ku ka folur për ngjarjen e rëndë që ndodhi ditën e djeshme, ku disa persona kanë qëlluar me armë zjarri drejt Top Channel dhe si pasojë mbeti i vdekur roja e sigurisë Pal Kola. Ajo shprehet se ky krim ka qenë i mirë organizuar dhe janë derdhur …

Read More »

Ngjarja e rëndë në Top Channel, presidenti Begaj: Organet ligjzbatuese ta zbardhin sa më shpejt

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Top Channel pak orë pas mesnatës. Ai u ka bërë thirrje organeve ligjzbatuese që ta zbardhin sa më shpejt dhe me përgjegjshmërinë më të lartë këtë ngjarje kriminale. Kreu i shtetit i ka shprehur ngushëllimet familjes së rojës Pal Kola, i cili mbeti viktimë. “Ngjarje vërtet e rëndë …

Read More »

Kishte nisur punë prej 6 muajsh, kush ishte Pal Kola, 60-vjeçari që u vra në sulmin ndaj Top Channel

Plumbat e kallashnikovit në drejtim të godinës së Top Channel, vranë Pal Kolën, 60-vjeçarin shumë të thjeshtë i cili banonte në një shtëpi të vogël në Sharrë, në kushte aspak të mira. Fati nuk u tregua i drejtë me Kolën, i cili për të shkuar në punën e tij ku punonte si roje, i duhej që çdo ditë të bënte në …

Read More »

Alibeaj: Sulmi ndaj Top Channel, agresion ndaj fjalës së lirë!

Kreu i PD-së Enkelejd Alibeaj, ka reaguar pas sulmit të ndodhur në Top Channel, duke kërkuar që policia të gjejë e të dërgojë menjëherë para drejtësisë, autorët. “Sulmi me armë ndaj televizionit kombëtar, Top Channel dhe vrasja e rojës së sigurisë është një ngjarje e rëndë dhe akt kriminal të cilin e dënoj me forcë. Ngushëllimet e mia për familjen …

Read More »

Sulmi me armë drejt Top Channel, reagon Çuçi: Policia është maksimalisht e përkushtuar për ta zbardhur ngjarjen

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi dënon sulmin me armë ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i sigurisë Pal Kola. Përmes një reagimi në Twitter,  Çuçi shkruan se Policia e Shtetit bashkë është maksimalisht e përkushtuar për të zbardhur këtë ngjarje të rëndë dhe për të vënë para drejtësisë autorët. Makina e këtyre të fundit, një “Range Rover”, është gjetur …

Read More »

Të shtënat drejt Top Channel, Rama: Agresion kriminal! Të përgjigjen agjencitë ligjzbatuese

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas atentatit ndaj godinës së Top Channel ku mbeti i vrarë roja i sigurisë. Rama e ka quajtur këtë një akt agresioni kriminal dhe kërkon përgjigje nga agjencitë ligjzbatuese. “Agresioni kriminal ndaj TCH me pasojë edhe një humbje jete të personelit të sigurisë, kërkon përgjigje të qartë nga agjencitë ligjzbatuese! Ngushëllime familjes së të ndjerit …

Read More »

VIDEO/ “Do t’i pres gishtat” – Plas sherri për një djalë mes dy vajzave në Top Channel

Emisioni ‘Përputhen’ në Top Channel, ku vajzat dhe djemtë shkojnë të gjejnë të dashur, ka qenë shpesh herë në qendër të vëmendjes për shkak të dhunës dhe konfrontimeve fizike që ndodhin mes djemve apo edhe vajzave. Një e tillë ka ndodhur edhe dje, gjatë takimit të një çifti. Nuk është hera e parë që shihen të tilla skena në “Përputhen”, …

Read More »