Tag Archives: Tërheqja e Rusisë

Erdogan: Tërheqja e Rusisë nga Kherson është një hap pozitiv

Vendimi i Rusisë për të tërhequr trupat afër qytetit jugor të Ukrainës, Kherson, është një hap pozitiv, tha të enjten presidenti turk Tajip Erdogan, shkruan skynews. Erdogan po i përgjigjej një pyetjeje në lidhje me perspektivat e bisedimeve midis Moskës dhe Kievit në një konferencë për shtyp përpara se të nisej për një vizitë në Uzbekistan për një samit të …

Read More »