Tag Archives: te qeverise

Rama thërret mbledhje urgjente të qeverisë, për arrestimin e Bllakos

Kryeministri Edi Rama ka thirrur një mbledhje urgjente të qeverisë. Ai i do të takohet me ministrat në Vilën 31 në Tiranë, ku ka mbërritur rreth 30 minuta më parë. Takimi vjen pasi SPAK kërkoi autorizim nga Kuvendi për arretsimin e deputetit socialist Alqi Bllako, i cili rezultoi i përfshirë në aferën e inceneratorit të Elbasanit. Pak ditë më parë …

Read More »

Arben Pëllumbi analizon vendimet e para të qeverisë: Ka korrupsion në administratë

Deputeti i Partisë Socialiste theksoi se nisma e kryeministrit Edi Rama për “Agjencinë e medias” nuk do të cënojë punën e saj. Gjatë fjalës së tij, Pëllumbi pranoi se në administratë duhet të përmirësohet shërbimi dhe të “luftohet” korrupsioni, ndërsa nënvizoi se gjatë mandatit të tretë PS do të bashkëpunojë me PD-në për ndryshimet kushtetuese. “Agjencia e medias nuk do …

Read More »