Tag Archives: te fshehur

Porti i Durrësit, Meta: Pronarët janë të fshehur në kompani “guaska” dhe “offshore”

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një konferencë për mediat foli mbi projektin e portit të Durrësit. Ai tha se kryeministri Edi Rama zgjodhi kompani me pronarë të fshehur në vend të kompanive europiane që do të sillnin edhe më tej investitorë. Meta : Porti i Durrësit është provuar me dokumenta zyrtare se i është dhënë kompanive guaskë off …

Read More »