Tag Archives: takim me aleatet

Italia në prag të formimit të Qeverisë së re, ja cila do të jetë detyra e parë e Giorgia Melonit

Liderja italiane e të djathtës ekstreme, Giorgia Meloni, dhe aleatët e koalicionit, do të takohen të premten me presidentin e shtetit, Sergio Mattarella, për formimin e Qeverisë Nëse palët pajtohen, koalicioni i Melonit mund të betohet këtë fundjavë, një muaj pas mbajtjes së zgjedhjeve. Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, pritet t’iu bashkohet diskutimeve, pavarësisht shkundjes së unitetit të koalicionit me komentet …

Read More »