Tag Archives: sulmojnë dronët

Avionët luftarakë serbë sulmojnë dronët në kufirin Serbi-Kosovë

Dronë pa shenjë u shfaqën në kufirin Kosovë-Serbi “duke vëzhguar kazermat dhe pozicionet” e ushtrisë serbe, pohuan autoritetet e Beogradit, duke bërë që presidenti serb Aleksandar Vuçiç të urdhërojë avionët luftarakë të vendit t’i rrëzojnë ata. Dronët u larguan nga hapësira ajrore serbe përpara se avionët luftarakë të arrinin objektivat e tyre, njoftoi transmetuesi publik RTS. Kryeministrja Ana Brnabiç tha …

Read More »