Tag Archives: sistem të mbrojtjes

Zelensky kërkon nga Italia sistem të mbrojtjes ajrore

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka kërkuar nga Italia sistem të mbrojtjes ajrore kundër sulmeve ajrore të Rusisë. Në një intervistë për gazetën italiane “Corriere della Sera”, Zelensky foli për rrjedhën e luftës dhe zhvillimet ndërkombëtare. Ai tha se kanë “krijuar një marrëdhënie të shkëlqyer” me Giorgia Melonin, e cila u bë kryeministre e Italisë pas Mario Draghit dhe të …

Read More »